Tekkeköy Belediyesi Maske ve Eldiven Dağıttı

Tekkeköy Belediyesi, Dünyayı etkisi altına alan ve dalga dalga yayılan korona virüsü (Kovid-19) salgınına karşı önlemlerini arttırdı. Vatandaşın yoğun kullanım alanlarında dezenfektasyon ve ilaçlama çalışmaları yapan belediye ekipleri pazar yerlerinde de önlemlerini artırdı.

Yerel 23.03.2020, 14:02
Tekkeköy Belediyesi Maske ve Eldiven Dağıttı

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsü (Kovid-19) salgınına karşı önlemlerini arttıran Tekkeköy Belediyesi, semt pazarında satış yapan pazarcılara ve alış verişe gelen vatandaşlara maske ve eldiven dağıttı.

Tekkeköy Belediyesi korona virüsü salgınına karşı çalışmalar devam ediyor. Vatandaşın yoğun kullanım alanlarında dezenfektasyon ve ilaçlama çalışmaları yapan belediye ekipleri ilçenin dört farklı noktasında farklı günlerde kurulan pazar yerlerinde dezenfeksiyon çalışmalarını devam ettiriyor.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemizde şükürler olsun ki şuana kadar her hangi bir vakaya rastlanmadı. Ama tedbiri elden bırakmamak gerekir. Ekiplerimiz salgının ülkemizde ilk görülmeye başladığı andan itibaren dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarına başladı. Tüm ortak kullanım alanlarında gerekli çalışmalar yürütüldü. Yine ilçemizin dört bir yanında çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” dedi.

Tekkeköy Belediyesi Pazarcı esnafına maske ve eldiven dağıttı

Pazarcı esnafına Tekkeköy Belediyesi tarafından eldiven ve maske dağıtıldığını söyleyen Başkan Togar, “Belediyemiz zabıta ekipleri tarafından pazar yerinde tezgah açan pazarcı esnafına hijyenik maske ve eldiven dağıtıldı. Ekiplerimiz maske ve eldiven dağıtımının yanı sıra pazarcı esnafı ve pazara gelen vatandaşları korona virüse karşı uyarıldı. Pazar kurulmadan önce ve kurulduktan sonra pazar yerinde dezenfekte çalışmaları yapıldı. Tüm vatandaşlarımız, pazarcı esnafımız bu konuda duyarlı davranmalılar ve kurallara uymamalılar. Allah’ın izniyle bu belayı hep birlikte atlatmayı başaracağız” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)