Tekkeköy Belediyesi Yol Çalışmalarına Bütün Hızıyla Devam Ediyor

Samsun - Tekkeköy Belediyesi Yol Çalışmalarına Bütün Hızıyla Devam ederken Büyükşehir Beleriyesi ile birlikte yürütülen ana artellerdeki çalışmalara da hız verildi.

Yerel 18.07.2022, 22:53 21.07.2022, 23:11
Tekkeköy Belediyesi Yol Çalışmalarına Bütün Hızıyla Devam Ediyor

 Tekkeköy Belediyesi yol Çalışmalarına Bütün Hızıyla Devam ederken Büyükşehir Beleriyesi ile birlikte yürütülen ana artellerdeki çalışmalara da hız verildi. 

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde gelişimi ve yeni bölgelere doğru yayılması noktasında dört bir yanda imar yolları açılmaya devam ediyor. Tekkeköy Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi:

"Aşağıçinik Mahallemizde ekiplerimiz imar yolu açma işlemlerini aralıksız sürdürüyor. İlçemizin dört bir yanında farklı alanlardaki yol çalışmalarımız da aralıksız devam ediyor. Bu bağlamda Sıtmasuyu Mahallemizde yeni bir yolumuzun daha genişletme,zemin sıkılaştırma ve alt yapı işlemlerinin ardından üst yapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Köprübaşı Mahallemizde de yeni bir yolumuzu daha alt yapı işlemleri ile üst yapı çalışmalarına hazırlıyoruz. İlçemizin her bölgesinde, her sokağında, her mahallesinde farklı alanlardaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu manada Gölceğiz Mahallelemizde A tipi sıcak asfalt çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yağbasan,Sarıyurt, Balcalı ve Güzelyurt Mahallelerimizdeki ana arter yollarımızda Büyükşehir Belediyemizle birlikte yürütmüş olduğumuz genişleme, zemin sıkılaştırma ve alt yapı işlemlerinin ardından üst yapı çalışmalarını da tamamlayarak ulaşım ağımızı güçlendirmeye devam ediyoruz.


BÖLGENİN EN UZUN BİSİKLET YOLU TEKNOFEST'E HAZIRLANIYOR

Ayrıca yapılan açıklamada: "İlçemize farklı bir çehre kazandıracak yeşilin tüm tonlarıyla büründüreceğimiz konumu, spor alanları, parkları, peyzajı ve çevre düzenlemesi ile şehrimize değer katan 7,5 kilometrelik bölgenin en uzun yürüyüş ve bisiklet yolu olan ve bağlantıları ile Tekkeköy ile Atakum’u bir birine bağlayacak olan projemizde adım adım sona yaklaşıyoruz. Teknofest’e kadar bitirmeyi planladığımız bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz ile şehrimiz yeni ve farklı bir yaşam ve spor alanı daha kazanmış olacak." denildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)