TEMİZLİK İŞLERİ EKİPLERİ CAMİLERİ BAYRAMA HAZIRLADI

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri Kurban Bayramı nedeniyle, ilçe genelindeki camilerde temizlik çalışmaları gerçekleştirdi.

Yerel 07.07.2022, 17:36
TEMİZLİK İŞLERİ EKİPLERİ CAMİLERİ BAYRAMA HAZIRLADI

Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 2 Arazöz, 1 süpürge aracı 4 bayan ve 5 erkek görevliden oluşan ekip, ilçede bulunan camilerde temizlik çalışması yaptı.

Arazöz ve süpürge aracı yaya temizlik işçilerinin de yardımıyla cami bahçelerini temizlerken bayan temizlik personelleri de cami içlerinde temizlik çalışması yaptı.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar camilerin İslam medeniyetinin her anlamda merkezi olduğunu belirterek, “Hem şehir hem de bireysel ve toplumsal gelişme anlamında camiler, İslam dininde merkezi bir konumdadır. Özellikle bizim kültürümüzde geçmişten bugüne kadar camilerimiz, sadece ibadetlerimizi icra ettiğimiz bir mekân değil, aynı zamanda tarihimizin ve kültürümüzün bir arada yaşandığı merkezlerdir. Bu müstesna mekânların sadece toplum için değil birey olarak da bizlerin hayatında yeri büyüktür. Bu anlamda Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz camilerimizde temizlik çalışması gerçekleştirdiler. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyorum.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)