Tirkeş Muhtarı Arslan, Başkan Ergün’e Sosyal Medyadan Teşekkür Etti

MASKİ Genel Müdürlüğü, 17 Nisan’dan beri Saruhanlı ilçesine bağlı Tirkeş Mahallesinde yaşanan su sıkıntısı sonrasında içme suyu deposuna tankerle su basmaya başladı.

Yerel 26.04.2020, 21:41 26.04.2020, 21:44
Tirkeş Muhtarı Arslan, Başkan Ergün’e Sosyal Medyadan Teşekkür Etti

MASKİ Genel Müdürlüğü, su sıkıntısı sonrasında içme suyu deposuna tankerle su basmaya başladı. Mahalle Muhtarı Hamza Arslan da, kendilerini yalnız bırakmadıkları için sosyal medya hesabı üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşın mağdur olmaması için yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda, su sıkıntısı yaşanmaya başlayan Saruhanlı’nın Tirkeş Mahallesindeki içme suyu deposuna 17 Nisan tarihinden itibaren de tankerle su basılmaya başlandı. Mahalle Muhtarı Hamza Arslan da, yapılan çalışmadan duyduğu memnuniyeti sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla destekledi.

MASKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri özellikle yaz aylarında tarımsal faaliyet yürütülen mahallelerde su azalmasının farkında olduklarını belirterek, Tirkeş Mahallesinde sondaj kuyusu açılmasını sene başında programlarına dahil ettiklerini belirttiler. MASKİ yetkilileri ayrıca daha önceki yıllarda Tirkeş’te sondaj kuyuları açtıklarını söylediler. Yapılan açıklamada bugüne kadar açılan sondajların kimilerinde su çıkmadığı kimilerinde ise içme suyu olarak kullanıma uygun olmadığının altı çizildi.

Mahalle Muhtarı Hamza Arslan, son olarak 26 Nisan 2020 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Su depomuza bu saatte su basmaktayız. Halkımızın sonuna kadar arkasındayız. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Muhtar Arslan, 17 Nisan’dan beri MASKİ’nin mahallerine su takviyesi yaptığını ve MASKİ’nin çalışmalarından çok memnun olduğunu ifade etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu