Alexa

Togar, Tekkeköy halkını değil Birilerini dinler

Tekkeköy’ü kirli yatırımcılara bırakmayacağını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı ve CHP Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, “Tekkeköy’ün sahibi kirli yatırımcılar olamaz, Tekkeköy’ün asıl sahibi Tekkeköy halkıdır” dedi.

 Togar, Tekkeköy halkını değil Birilerini dinler
banner327

Tekkeköy’ü kirli yatırımcılara bırakmayacağını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı ve CHP Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, “Tekkeköy’ün sahibi kirli yatırımcılar olamaz, Tekkeköy’ün asıl sahibi Tekkeköy halkıdır” dedi.

Seçim çalışmalarına Balcalı köyünde düzenlediği mitingle devam eden Tekkeköy Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, mitingde yaptığı konuşmada Tekkeköy’ün kaderini kirli yatırım yapmak isteyen sanayicilerin belirleyemeyeceğini, Tekkeköy’ün asıl sahiplerinin Tekkeköy halkı olduğunu belirterek,”Ben size hizmet etmek için varım. Ben sizi dinlerim ama Hasan Togar sizi dinlemez. Onun dinleyeceği Baronları var” dedi.

Balcalı Mahallesinde partisi tarafından düzenlenen mitingde 5 bini aşkın coşkulu bir kalabalığa seslenen Hayati Tekin, “Buraya bir kahve toplantısı yapmak için gelmiştim. Ama siz beni öyle bir karşıladınız ki, burada miting yapmak zorunda kaldık. Bunu ben şöyle okuyorum. Tekkeköy halkı ilçesine sahip çıkacak olan adayın kim olduğunu biliyor. Tekkeköylü ilçesine sahip çıkıyor. Hani nasıl söylenir. ‘sel önünde kütük durmaz’ diye. Sel olup, akmışsınız” dedi.

Kötü niyetli bazı sanayicilerin Tekkeköy’ü kirli yatırım yapmak için bir cennet olarak gördüklerini ileri sürerek, “Bu kardeşiniz kirli sanayicilerin önünde durabilecek ve onlara engel olabilecek tek kişidir. Sizden aldığım güçle Mobil Santral’e nasıl karşı çıktıysam, Şimdi yine asbestli gemi sökümü yaparak Tekkeköy’ü zehirlemek isteyen kirli yatırımcılara yine karşı koyarım. Tekkeköy halkı bizim o öyle bir beklentimiz olmamasına rağmen bin kadar araba toplayarak bizim mitingimize gelmiş. Bunun anlamı şudur. Halk Tekkeköy’e sahip çıkmıştır. Tekkeköy’ün gerçek sahıplerı biziz. Tekkeköy, kirli yatırmacılara teslim edilip peşkeş çekilecek ilçe değildir. Ben Tekkeköy halkı ile gurur duyuyorum. Bu güzel insanlara hizmet etmek banim için şereftir, gururdur, Ben sizi dinlerim ama Hasan Togar sizi dinlemez. Onun dinleyeceği Baronları var” diye konuştu.

Balcalı dahil Tekkeköy’ün yeni bağlanan mahallelerinde 30 Mart’ta yapılacak seçimleri beklemeden hizmet etmeye başladığını da anlatan Tekkeköy Belediye Başkanı ve CHP Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, daha sonra şunları söyledi:

“Arkadaşlar, değeli dostlar şu kalabalığa şöyle bir baktığımda Tekkeköycün her noktasından değerli dostların geldiğini görüyorum bunun anlamını şöyle okuyorum ben Tekkeköylüler ilçesine sahip çıkıyor değerli dostlar, değerli Balacılar bugün Balcıla’dayız hepimiz için Balcalı tarihi bir yerleşkedir milli toprakları vardır çok çalışkan insanları vardır soruyorum ne iktidarlar geldi, ne hükümetler geçti. Nice Milletvekilleri bu meydanlarda aslı astarı olmayan sözler söylediler. Ne asılsız vaatlerde bulundular. Ama Balcalı halkı şunu iyi biliyor ki hizmet süresi başlamadan daha yani 30 Mart gelemeden Balcalı sokaklarını geldim gördüm içim kan ağladı. Dereden çakıl almışlar yola dökmüşler, göz gördü, vicdan ses verdi. Görevimiz başlamadan vicdanım el vermedi. Buyura da yaklaşık 4.5 km yol yaptık . Bizim bütün yollarımızı asfalt ve parke taşla kaplamaktır. Daha şimdiden bir buçuk trilyonluk asfalt aldık. Biz seçimi size güvenerek kurguladık. Zaten kendi kendimize gelin güvey olduk. Seçimi de garanti gördük. Bir buçuk trilyonluk emisyon malzemesi aldık. Allah’ın izniyle ünümüzdeki dönem 165 km asfalt yapacağız. Allah’ın izniyle Balcalı köyü 15 km asfalta kavuşacak. Planımız budur en kısa sure için yaptığımız çocuk parklarını saymıyoruz. Yaptığımız hizmetleri tamamen yok sayıyorum ama Balacıl halkı size söz veriyorum. Benim böyle bir taahhüde ihtiyacım yok ama size söz varıyorum ki, Hepiniz gelişmiş Balcalı’ya kavuşacaksınız. 30 Mart’tan sonra hizmeti göreceksiniz. Arkadaşlar en küçüğümüzden en büyüğümüze kadar hepimiz için bu şölen şimdiden kutlu olsun. Bundan sonraki süreç birliğimizin ve beraberliğimizin de sembolü olsun. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın öyle size öyle bir beş yıl daha yaşatacağım ki hepiniz parmak ısıracaksınız. Tekkeköy’ü hem Türkiye hem de Samsun’da herkes konuşacak. Bu arada hepinizi 23 mart Pazar günü kirazlık mahallemizde düzenleyeceğimiz mitingimize davet ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2014, 12:31
YORUM EKLE