Tonguç Ali'den Basın Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi İladım belediyesi meclis üyesi adayı tonguç Ali Anıl hakkında ki iddialara açıklama getirdi.

Yerel 21.03.2014, 13:12 21.03.2014, 13:23
Tonguç Ali'den Basın Açıklaması

Hakkımda çıkan bazı söylemler ve söylentilerin artması nedeniyle bu açıklamayı yapma gereği duydum. Bilindiği üzere 30 Mart yerel seçimlerinde MHP İlkadım Belediye Meclis Üyesi adayı olarak Sayın Necattin Demirtaş başkanımızın listesinde 8. sırada yer aldım.

Adaylık sürecinin bir kaç ay öncesine kadar bizleri yanına almak isteyenler oldu. Bu süreçte bizi ikna edebilmek için birçok kez görüşmek için aracılar gönderildi. Aracılar vasıtasıyla bizlere meclis üyeliği sıralamasında istediğimiz sıranın verileceği ve isteklerimizin neler olduğu soruldu. Ben tüm bunları bir kenara bırakarak doğruluğuna, dürüstlüğüne ve kişiliğine inandığım Necattin Demirtaş başkanımızın yanında yürüyeceğimi açıkladım. Bu açıklamayı yapmış olmama rağmen birileri aracıları tekrar bize gönderdi ve aynı cevabı aldı. Bugünlerde ise bana aracılar gönderenler, yanlarında görmek isteyenler hakkımda, gerek sosyal medyadan, gerek basın yayın aracılığı ile gerekse mafya, çete, serseri gibi söylemlerle aslı astarı olmayan iftiralar atmaya başladılar.

Şimdi buradan kendilerine soruyorum; "Ben sizin yanınızda olsaydım, listenizde yer alsaydım ve tüm tekliflerinize evet deseydim bütün bunları yapacak mıydınız? Yanınızda yer almadığım için mi bunları yapıyorsunuz? Mademki ben iddia ettiğiniz gibi mafyayım, çeteyim, serseriyim, o zaman neden beni ısrarla safınıza çekmek için çaba harcadınız?

Sokak serserisi olarak adlandırılan gençlerimizin elinden tutmak ve onları hayata kazandırmak mafyalık ise, çete ise, serserilik ise, evet ben mafyayım, ben çeteyim, ben serseriyim. Gençleri kötü alışkanlardan kurtarmak için mücadele vermek, onlara doğrunun yanlışın ne olduğunu anlatmak, onlar için konserler düzenlemek, onları spora teşvik etmek kulüp kurmak, onlar için geceler düzenlemek, onları Ramazan aylarında iftar sofralarında buluşturmak mafyalıksa, serserilikse, çete ise evet ben mafyayım, ben serseriyim, ben çeteyim.

Yanlarında olmadığım için hakkımda yalan yanlış yazılar yazdıran, bizlere iftira atan ve bir takım iddialar ile bizleri karalamaya çalışanlar, hakkımda birçok iddiada ve aslı astarı olmayan ifadelerde bulundu. Bir bildiğiniz varsa, adli makamlara gidin ve iddianızı kanıtlayın. İddiasını kanıtlamayan ve siyasi çıkar için iftira atan namerttir ve namussuzdur. Her zaman söylediğim gibi tekrar söylemek istiyorum. Hakkımızda bir takım mesnetsiz söylemler ortaya atarak, ne kadar sindirme politikası izlense de, biz doğru bildiğimiz ve inandığımız Sayın Başkanımız Necattin Demirtaş'ın arkasında yürümeye devam edeceğiz. Meclis üyeliği bizim olmazsa olmazımız asla değildir. Biz inandığımız bu yolda önümüze her ne engel çıkarsa çıksın sonuna kadar yürümeye devam edeceğiz. Bizim her zaman alnımız ak, başımız diktir. Hiç bir zaman yalanın ve yanlışın içinde olmadık, olmayız da. Şunun da bilinmesini isteriz. Üzerimize gelinmeye devam edilirse, bizim de söyleyecek bir kaç sözümüz olur.

Bu süreçte benim yanımda olan ve desteklerini esirgemeyen çok değerli ağabeylerime, dostlarıma ve kardeşlerime teşekkürü bir borç bilirim.

Saygılarımla

Tonguç Ali Anıl

MHP İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi Adayı

Yorumlar (0)