Trafikte Güven İçin Yol Boyama Çalışmaları Sürüyor

Manisa Büyükşehir Belediyesinin trafik güvenliği noktasındaki çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Yerel 24.10.2022, 11:06
Trafikte Güven İçin Yol Boyama Çalışmaları Sürüyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, il genelinde cadde, bulvar ve yol çizgi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Hedeflerinin güvenli seyahat olduğunu ifade eden Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla ilimiz genelinde cadde, bulvar ve mahalle bağlantı yolları başta olmak üzere trafik düzen ve güvenliğini en üst düzeyde sağlayabilmek amacıyla ilimiz sınırları içindeki tüm yollarda, yatay işaretleme faaliyetleri olarak da tanımlanan güzergah yol çizgisi boyama ve bordür boyama faaliyetlerimiz aralıksız devam etmektedir. Bu doğrultuda 2022 yılı içerisinde güzergah yol çizgisi boyama faaliyetleri kapsamında 409 bin metre yol, bordür boyama faaliyetleri kapsamında 85.250 metre bordür boyama faaliyeti gerçekleştirilmiş olup, vatandaşlarımızın güvenle seyahat edebilmeleri için yatay işaretleme faaliyetlerimiz devam edecektir” dedi.

Mezarlıkların Güvenliği Sağlanıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesinin il genelinde sürdürdüğü mezarlıkların tel çitle çevrilmesi çalışmaları kapsamında, Demirci ilçesine bağlı Esenyurt ve Büyükkıran Mahalle mezarlıklarındaki çalışmalar tamamlandı. Mahalle muhtarları ve vatandaşlar, mezarlık güvenliği açısından yapılan çalışmanın önemine vurgu yaparak, Büyükşehir ekiplerine ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanı Orçun Abalı, Demirci ilçesine bağlı Esenyurt ve Büyükkıran Mahallelerini ziyaret etti. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde sürdürülen ve mezarlıkların güvenliğini sağlamayı amaçlayan tel çit çalışmalarının tamamlandığı mahalle mezarlıklarında incelemelerde bulunan Abalı, mahalle muhtarları ve vatandaşlara çalışmalar hakkında bilgi verdi. Esenyurt Mahallesi mezarlığında 670 metre, Büyükkıran Mahalle mezarlığında ise 530 metre himaye tel çit çalışması yapıldığını belirten Abalı, çalışmaların devam edeceğini söyledi. Mahalle muhtarları ve vatandaşlar da, mezarlık güvenliği açısından yapılan çalışmanın önemine vurgu yaparak, Büyükşehir ekiplerine ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)