TSO’da, Türkiye’nin AB Gündemi: Üretim ve Ticaretin Değişen Yüzü

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yönelik bilgilendirme seminerlerine devam ediyor.

Yerel 04.11.2017, 00:26 04.11.2017, 00:34
TSO’da, Türkiye’nin AB Gündemi: Üretim ve Ticaretin Değişen Yüzü

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nın Kasım  ayı etkinlik programı çerçevesinde İktisadi Kalkınma Vakfı’nın (İKV) koordinatörlüğünde, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde  Türkiye – AB ilişkilerindeki gelişmeler ve iş dünyası üzerindeki etkilerinin ele alınacağı “Türkiye’nin AB Gündemi: Üretim ve Ticaretin Değişen Yüzü” konulu bilgilendirme semineri düzenlenecek.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda 08 Kasım 2017 Çarşamba saat 14.00’da gerçekleşecek olan seminerde İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, Türkiye’nin AB Perspektifi : AB Pazarı ve Türkiye’nin konumu,  İKV Strateji ve İş Geliştirme Müdürü M.Gökhan Kilit,  Gümrük Birliği’nin Güncellenmesi ve İş Dünyasına Etkileri,  İKV Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray, Küresel Ticarette Yeni Kurallar, Yeni Aktörler,  İKV Araştırma Müdürü Çisel İleri, AB Fon ve Programları: Türkiye-AB Mali İşbirliği konu başlıklarında katılımcılara detaylı bilgiler verilecek.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ile İktisadi Kalkınma Vakfı’nın  işbirliğiyle verilecek olan seminere katılım için  7 Kasım 2017 Salı  günü mesai bitimine kadar Odanın ( 231 10 45 / 1111 ) nolu telefonundan katılım kaydı yaptırılması yeterli olacak.

İktisadi Kalkınma Vakfı ile birlikte düzenlenen bu seminerin özellikle ihracat yapan üyeler için büyük önem taşıdığını belirten Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, ‘Manisa, Türkiye için ihracatta, istihdamda, ekonomide çok önemli bir yer tutuyor.  İhracatımızın büyük bir bölümünü de Avrupa Birliği ülkelerine yapıyoruz. Ancak, bizler Avrupa Birliği fırsatlarından maalesef tam anlamıyla yararlanamıyoruz. Bu yüzden 8 Kasım Çarşamba günü düzenleyeceğimiz seminer Avrupa Birliği ülkeleri ile iş yapan üyelerimiz için büyük bir fırsat. Türkiye’nin Avrupa Birliği Gündemi ile ilgili bir çok konu İktisadi Kalkınma Vakfı’nın uzmanları tarafından anlatılacak’ diye konuştu.

Yorumlar (0)