banner434

banner433

Turgay Şirin, Bakmayın Bunların Çalımına

Turgutlu Belediye başkanı, Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Turgutlu Belediye Başkan adayı Turgay Şirin, "Bizim çağrımız beraberliğe,  yeniden dirilişe, hainlere, zalimlere karşı bir olmaya çağrımız” dedi.

Yerel 30.03.2019, 15:06
Turgay Şirin, Bakmayın Bunların Çalımına

Turgutlu - Selvilitepeliler Turgay Şirin ve Cumhur ittifakına yoğun ilgi gösterdi. Son mitingini Selvilitepe mahallesinde düzenleyen Turgay Şirin burada yaptığı konuşmada çok sert konuştu; “Turgutlu gibi büyük bir şehri yönetmek için yola çıkıyorsunuz. Bir dünya makamı için şerefinizi haysiyetinizi neden ayaklar altına alıyorsunuz. Bile bile yalan söylemek, iftira atmak, kara çalmak, yapılan hizmetleri görmemezlikten gelmek, küçümsemek hangi kitaba hangi vicdana hangi ahlaka sığar. " dedi.

CUMHUR İTTİFAKININ ZAFERİ...

MHP Turgutlu İlçe Başkanı Gürhan Bostan ve AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Kazım Dilek Selvilitepeli halkı selamlama konuşmalarıyla başladı.Başkanlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’nin arkasında durmadan yürüyeceklerini ve 31 Mart’ta Turgay Şirin’in ve Cumhur İttifakının zaferle ayrılacağını belirttiler.

TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Cumhur İttifakı MHP adayı Turgay Şirin, seçim süreci boyunca çok güzel bir koordinasyonla can cana yürek yüreğe kol kola Cumhur İttifakı olarak kapı kapı dolaştıklarını, son gün son saatlere kadar yaptıklarını ve yapacaklarını anlatmaya devam edeceklerini, Kapı kapı dolaşacaklarını belirten Turgay Şirin; "üslubumuzdan, tavrımızdan, dik ve mert duruşumuzdan taviz vermeden anlatmaya devam edeceğiz. Fakat bu gece son mitingimizde artık yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı sizlere anlatmayacağım. Zira yaptıklarımızı da yapacaklarımızı da Turgutlular çok iyi biliyor” dedi.

Şirin “Turgutlulular Yaptıklarımızı Biliyor” dedi.

DÜNYADAN HABERLERİ YOK

Selvilitepeliler gibi tüm Turgutlu’da hemen az ileride şehrimizin en önemli yatırımı olan Battı-Çıktı kavşak projelerini bildiklerini ve takdir ettiklerini söyleyen Şirin; "Çok sıkıntı çektik, fakat nihayetinde Büyükşehir Belediyemizle birlikte hayata geçirdiğimiz bu müthiş projeyi biliyor. Bununla birlikte Selvilitepe için yeni dönemde Irlamaz Sevilitepe Bölümünde Kasaba Millet Bahçesi projemizi, Selvilitepe mahallemizin girişinden başlayan ırlamaz yolumuzdan Irmak sokağa kadar olan bölümde ve diğer sokaklarda yeni düzenleme çalışmaları yapacağımızı da biliyor. Bilmeyenler, bilmek istemeyenler var ama artık o iki adaya ne söylesek nafile Rabbimiz ne buyuruyor “onların gözleri vardır görmez, kulakları vardır duymaz, dilleri vardır konuşmaz, çünkü kalpleri mühürlü” onlar atıyor, tutuyor, dünyadan haberleri yok” dedi.

Kirli pazarlıklarla bizim işimiz yok

Turgutlu için Cumhur İttifakı, Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti olarak birlikte yürüdüklerini belirten Turgay Şirin;  Manisa Büyükşehir’de şehrimiz için birçok proje yapan ortak proje geliştirdiğimiz mevcut büyükşehir belediye başkanımız Cengiz Ergün yine Cumhur İttifakı MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız. Turgutlu’da da bu kardeşiniz Turgutlu için hayallerimiz belli, ittifakımız belli, biz vatanını, milletini seven bir kadro olarak yol yürüyoruz. Ezanı bayrağı övmeyenlerle bizim işimiz yok, istiklal marşımıza düşman olanlarla, kirli pazarlıklarla bizim işimiz yok." dedi.

Turgay Şirin, Kim hangi partiye inanmışsa inansın, şimdi nerde duruyorsa dursun. Turgutlulu insanı basiret sahibi olduğunu ifade eden Turgay Şirin; "Turgutlulular feraset sahibidir. Onun için atıp savurmaya değil esere hizmete bakar. Turgutlularlar dürüsttür, samimiyete ahlaka erdeme bakar. Onun için alengirli işlere bulaşanlardan defolu isimlerden hazzetmez” dedi.

BİZ, BİZE YAKIŞANI YAPTIK

“Turgutlulular vatanperverdir milliyetperverdir." ifadelerini kullanan Turgay Şirin; Turgutluların bölücülere taşeronluk yapanlara pirim vermeyeceğini,Turgutluların, cesur, yiğit, delikanlı, harbi ve hasbi olduklarını söyleyerek, "Onun için Turgutlu’yu bunlara teslim etmez. Benim Turgutlulu kardeşlerim Türkü, Kürdü, Göçmeni, Boşnağı, Arnavutu birdir bunlara bu vatanı böldürtmez. Bizler seçim boyunca tavrımızdan, tarzımızdan öden vermedik. Biz bize yakışanı yapık, onlarda gerçek yüzlerini gösterdiler. Gerçekten acıyorum üzülüyorum durumlarına. Allah aşkına bir şehrin emini olmak için yola çıkan talip olan bir adam, bu kadar çirkefliğe bulaşır, bu kadar kirli oyunun içinde bulunur. Ağzı gönlü bu kadar bozuk olursa buna nasıl güvenilir. Vatanını milletini seven CHP’li, İYİ Partili, diğer partili arkadaşlar ve bunlara destek vermek niyetine olan Kasabalılar bunu görün daha kimlerle yol yürüdüklerini mertçe söyleyemeyen adamdan ne beklenir” dedi.

Cumhur İttifakı Turgutlu Adayı Turgay Şirin, Turgutlu gibi büyük bir şehri yönetmek için yola çıktıklarını belirterek ağır bir dille şöyle konuştu:

ANLIMIZ AK BAŞIMIZ DİK!

 "Bir dünya makamı için şerefinizi haysiyetinizi neden ayaklar altına alıyorsunuz. Bile bile yalan söylemek, iftira atmak, kara çalmak, yapılan hizmetleri görmemezlikten gelmek, küçümsemek hangi kitaba hangi vicdana hangi ahlaka sığar. Biz bu güne kadar durmadan çalıştık. Eksik yaptık tamamladık, sıkıntılar çektik. Fakat Rabbime şükürler olsun ki sonucunda da güzellikler yaşıyoruz. Şükürler olsun ki anlımız ak başımız dik bir şekilde tüm meydanlara çıkabiliyoruz. Peki bunlar nasıl çıkıyor, yalan dolan iftirayla. Bakmayın bunların çalımına. Bunların heybesinde ne hizmet var, ne proje var, ne gayret var. Bunların heybesinde sadece iftira var, hakaret var, ihanet var, kavga var. Kavga dedikse sanmayın bayrak, vatan, millet düşmanlarıyla kavga ediyorlar. Onlarla dost bunlarla, kavgaları kendi içlerinde post kavgası, rant kavgası. Bundan başka bir şey yapmıyorlar. Artık bu arkadaşların bu iç boş, mesnetsiz, edepsiz söylemleri ile kendilerini baş başa bırakıyorum. Biz Turgutlu için çalışmaya koşmaya devam edeceğiz Allahın izniyle. Manisa’ya hizmet için koşacağız. Türkiyeye hizmet için koşacağız. Yedi düvelle baş eden bu ülke için elini, başını değil bedenini taşın altına koyan Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli’yi de Cumhurbaşkanımız AK Parti Genel Başkanı Sayın Tayyip Erdoğan’ı da mahcup etmeyeceğiz inşallah

TEK DERDİMİZ MİLLETİMİZE HİZMETTİR

Turgutlulara sandığa mutlaka gitmelerini tavsiye eden Turgay Şirin;  Milli iradenin tecelli ettiği yer seçim ve sandık olduğunu dile getirerek, "Pazar günü sandığa gitmeyen her vatandaşımız kendi iradesini oraya gidip oyunu kullanan kişilerin insafına terk ettiğini unutmamalıdır. Çünkü seçim sonuçları toplam seçmen sayısına göre değil, sandığa gidip oyunu kullananların tercihlerinin dağılımıyla ortaya çıkar. Kullanılmayan her oy bu şehrin, bu ülkenin ve milletin başına çorap örmeye çalışanların ekmeğine sürülmüş bir yağ gibidir. Kırgınlık küskünlük ders verme hissiyatı başka şeydir. Sandıkta milli iradeye sahip çıkmak başka şeydir. Hep söylediğimiz gibi bizim tek derdimiz milletimize hizmettir. Şehrimize hizmettir, ülkemize hizmettir. Yine tüm Turgutlulara diyorum ki “Kime oy vereceğim belli değil, kararsızım” diyen vatan evladı haydi bir olalım, Cumhur İttifakı’nda buluşalım." dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Turgay Şirin son olarak şunları söyledi:

Gün Cumhur İttifakında buluşma günüdür

Genç kardeşlerim, ilk kez oy verecek evlatlarım, birlikte yürüyelim. Kirli pazarlıklara, iftiralara, edep dışı sözlere, alçalmaya göz yumarak bunlara tamam diyeceksiniz. Cumhur İttifakı’yla birleşip kendinize şehrinize yeni hizmetlerin yolunu açacaksınız. Yöresi, kökeni, mezhebi ve anasının dili ne olursa olsun her vatandaşımız Cumhur İttifakı’nın doğal ve meşru bir varlığıdır. Biz hiç kimsenin doğduğu yeri merak etmedik. Hiç kimsenin kökenine ve yöresel niteliklerine bakmadık. Milletimizin her evladını, Turgutlu’da yaşayan her kardeşimi Cenab-ı Allah’ın bir lütfu saydık, öyle gördük. Dün AK Parti’de, MHP’de bulunmuş bugün farklı bir adayların ardında koşan yada kenarda duran kardeşlerimizle de bir sıkıntımız olamaz. Biliyoruz ki onlarda vatan millet bayrak sevdalısı ve biliyoruz ki onlar bu memleketi karanlık ittifaklara teslim etmediler ve yine etmeyecekler. O kardeşlerimize da çağrımız şudur ki gün Cumhur İttifakında buluşma günüdür. Bizim çağrımız beraberliğe,  yeniden dirilişe, hainlere, zalimlere karşı bir olmaya çağrımız” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)