Turgutlu, Şehit Aileleri ve Gazilere Türk Bayrağı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat Bürosu Şehit Aileleri ve Gaziler, Hacı Ramazan Cami'nde öğrenim gören Yaz Kuran Kursu öğrencileriyle bir araya geldiler.

Yerel 24.07.2019, 01:35
Turgutlu, Şehit Aileleri ve Gazilere Türk Bayrağı

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde, Hacı Razaman Camiinde öğrenim gören Yaz Kuran Kursu öğrencileriyle bir araya gelen Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat Bürosu üyeleri ve yöneticileri, Şehit Aileleri ve Gazilerde kurs gören tüm öğrencilere Türk Bayrağı armağan ettiler.

Yaz Kuran Kursu öğrencileri Hacı Ramazan Camii İmam Hatibi Recep TOSUN’DAN aldıkları dini eğitimlerin yanı sıra, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat Büro Sorumlusu Gazi. P.Kd.Ütğm. Turgut GÜRKAŞ tarafından sunumlar eşliğinde Şehitlik, Gazilik, Vatan, Bayrak ve Millet kavramları konusunda bilgilendirildi.

Daha sonra, Camii İmam Hatibi ve Kurs öğrencileri tarafından, tüm Şehitler ve Rahmeti Rahmana Kavuşan Gaziler, okunan Kuran Tilaveti ve dualarla yad edildiler.

Camii İmam Hatibi TOSUN öğrencilerle birlikte, Şehit Ailelerine ve Gazilere hediye takdiminde bulunurken, Şehit Aileleri ve Gazilerde kurs gören tüm öğrencilere Türk Bayrağı armağan ettiler.

Camii İmam Hatibi Tosun, “Şehit yakını ve Gazilerimiz tarafından, camilerimizde dini konuların yanında milli konular Vatan, millet, bayrak, şehitlik, gazilik sevgisinin çocuklarımıza anlatılması milli konulardaki hassasiyeti fazlalaştırır.” Diyerek Şehit Yakınlarına ve Gazilere teşekkür etti.

Ahmet İLTER

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)