Turgutlu’da Deprem Konferansı

Prof. Dr. Hasan Sözbilir’in konuşmacı olarak katıldığı “Turgutlu’nun Fay Hatları ve Deprem” konferansı Eski Belediye Binasında gerçekleştirildi.

Yerel 27.02.2020, 11:06
Turgutlu’da Deprem Konferansı

Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Kent Konseyi, 1920 Fikir ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Hasan Sözbilir’in konuşmacı olarak katıldığı “Turgutlu’nun Fay Hatları ve Deprem” konferansı Eski Belediye Binasında gerçekleştirildi.

Ülkemizde farklı şehirlerde yaşanan depremler nedeniyle Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Kent Konseyi ve 1920 Fikir ve Kültür Derneği tarafından Turgutlu Eski Belediye Binasında “Turgutlu’nun Fay Hatları ve Deprem” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir katıldı. Sözbilir tarafından konferansta deprem, Turgutlu’nun fay hatları ve deprem hareketliliği, depreme hazırlık gibi konularda bilgiler aktarıldı.

Konferansa Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve eşi Sabriye Akın, Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Hüseyin Oğuz, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Evren Erbaş Ser, Fırat Honaz, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferans sonrası Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın tarafından Prof. Dr. Sözbilir’e teşekkür plaketi takdim edildi. Başkan Akın: “Verdiğiniz bilgiler için öncelikle size teşekkür ederim. Biz de Turgutlu’nun imar planının hazırlanmasıyla ilgili Yıldız Teknik Üniversitesinden bir profesör ve uzman ekiple anlaştık. Turgutlu’ya gelerek 1 ay boyunca ilçemimizi sokak sokak gezerek Turgutlu’nun imar haritasını çıkaracaklar. Bu araştırma esnasında Turgutlu’nun fay haritasını da dikkate alarak bir planlama yapacağız. Bu süreçte hocamızdan da gerektiğinde destek isteyeceğiz. Bizlere aktardığı değerli bilgiler için hocama ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerimi sunarım.”dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)