Alexa

Turgutlu'da Kaldırım İşgallerine Karşı Komisyon

Turgutlu Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Salı günü Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası Meclis Toplantı salonunda yapıldı. Başkan Çetin Akın, seyyarlara ve kaldırım işgallerine yönelik çalışmaların başladığını belirtti.

Turgutlu'da Kaldırım İşgallerine Karşı Komisyon

Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası Meclis Toplantı  Başkan Çetin Akın başkanlığında yapılan toplantıda, seyyarlara ve kaldırım işgallerine yönelik çalışmaların başladığı ifade edildi.

8 Kasım günü idrak edilecek olan Mevlid kandilinin barış, huzur ve kardeşlik ortamının artmasına vesile olması dileklerinde bulunan Başkan Akın, "tüm insanlığın mevlid kandili mübarek olsun." dedi.

24 Kasım Öğretmenler gününü de kutlayan Akın, "Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine erişmemiz için fedakarlıkla çalışan, çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, bize hayatı öğreten,  “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henüz millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” diyerek Atamız tarafından ne kadar önemli ve gerekli olduğuna vurgu yapılan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlarım." dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın konuşmasını şöyle devam ettirdi:

1 Kasım 1922’de saltanatı kaldırarak Türkiye Büyük Millet Meclisini tek yasal güç haline getiren, 1 Kasım 1928’de Türkçeyi daha iyi ifade edecek olan türk harf devrimini gerçekleştirerek çağdaş uygarlığa giden yolu Türk Milletine açıp Türk kültürünü evrenselliğe götürecek adımı atan, Gösterdiği çağdaş uygarlık hedefine azimle yürümeye devam ettiğimiz, eşsiz komutan, büyük devlet adamı, Türk ulusunun ATA’sı, başkomutanımız, baş öğretmenimiz, Türk milletini Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığı etrafında birleştirerek tarihte eşi benzeri görülmemiş bir mücadeleyle milletimize bağımsızlığını kazandıran, 10 Kasım 1938’de kaybettiğimiz, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında saygı, özlem ve minnetle anıyorum.”dedi. 

Seyyarlar ve Kaldırım İşgallerine Karşı Komisyon Kuruldu

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın seyyarlar ve kaldırım işgallerine yönelik gerekli çalışmaların başlatıldığını belirterek: “Seyyarlar ve kaldırım işgalleriyle ilgili çalışmalarımız başladı. Kurduğumuz komisyonda polis, zabıta, vergi dairesi, ilçe tarım, esnaf odaları dahil olmak üzere ciddi bir çalışma başladı.” dedi. 

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın meclis toplantısı öncesi meclis üyelerine, Belediye Meclis Üyesi rozeti hediye etti. 

 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 12:32
YORUM EKLE