Alexa

Türk Eğitim-sen'den Destek

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, Türk Eğitim-Sen Manisa Şubesi’ni ziyaret ederek, projelerini anlattı.

Türk Eğitim-sen'den Destek
banner327

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, Türk Eğitim-Sen Manisa Şubesi’ni ziyaret ederek, projelerini anlattı. Eğitimin önemine dikkat çeken ve eğitim kurumlarına destek verilmesini söyleyen Açıkdil’e Kamu-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Kadir Recep Varlıakman’dan da açık destek geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi sivil toplum kuruluşları ile buluşarak birlik ve beraberlik mesajları vermeye devam ediyor. Meclis üyesi adayları ile birlikte Türk Eğitim-Sen Manisa Şubesini ziyaret eden Açıkdil’e sendika üyelerinden de tam destek geldi. Manisa Belediyesi olarak 5 yıllık hizmet süresinde okullara verdiği destekleri dile getiren Açıkdil, “ Manisa’da okulların binaları çok eski. Binaların yenilenmesi gerekmektedir güçlendirilmesi değil. Bir an önce harekete geçilmeli çünkü Manisa’da ki okullar tehlike arz ediyor. Ancak kimse tehlikenin farkında değil. “ şeklinde konuşurken Şube Başkanı Varlıakman’dan da;” Biz sizin yanınızdayız demiyoruz. Biz sizinle birlikte bu işin içindeyiz. Kamu-Sen’e bağlı olan arkadaşlarımızın %99,9’u arkadaşlarımızın yeri belli.” sözleriyle destek oldu.

Eğitime Önem Vermek Gerek

Milli Eğitimin birçok noktaya dikkat etmesi gerektiğini ve eğitimin çok önemli olduğuna dikkat çeken Açıkdil, yapılan araştırmalara göre Türkiye’nin okuma-yazma oranına göre 42.sırada olduğunu söyledi. Açıkdil;” Çocuklarımızın okuması gerek, okuma seviyemiz yüksek olmadığı için insanlarımız herkese her söylenene inanıyor. Örneğin, kentsel yenileme yapmak istediğimiz mahallelerden birinde biz doğalgazlı evleri olsun, mahalleler güzelleşsin dedik ancak onlar karşı çıktı. Eğer eğitim seviyesi biraz daha yüksek olsaydı, mahalle sakinleri imar planını iptal edenlerin kendilerine kötülük yaptığını fark ederlerdi. Eğitime önem verelim, kadınlara el sanatları kursları verelim, çocuklara özendirici hediyeler verelim, kırtasiye malzemelerini karşılamaya çalışalım. Eğitime katkı sağlamazsak Türkiyemiz başka türlü kalkınma hamlesini gerçekleştiremeyiz.”şeklinde konuştu.

Kültür Merkezi’nde Kütüphane’de Olacak

Sendika üyelerinin sorularını yanıtlayan Açıkdil, üyelerden gelen Kütüphane isteği üzerine;” Hem merkezi bir yerde hem de Celal Bayar Üniversitesi’ne yakın olan Adliye’nin arka tarafında bir alan var, oraya Kültür Merkezi yapacağız. Büyük döner bir sahnenin olduğu tiyatro salonu, akustiğinin iyi ayarlandığı bir konferans salonu, orkestra çukuru olan bir konser salonunun yanında kütüphanesi olacak. Bunlar Manisa’nin ihtiyaçları” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2014, 23:29
YORUM EKLE