Türk Eğitim-Sen'e hucuma geçildi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul müdürlerine yönelik puanlama sonuçlarına tepkiler...ve Türk Eğitim Senliler üzerinde kıyım devam ediyor

Yerel 24.08.2014, 22:44 24.08.2014, 22:53
Türk Eğitim-Sen'e hucuma geçildi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul müdürlerine yönelik puanlama sonuçlarına toplumun her kesiminden tepkiler yükseliyor. 


Milli Eğitim Bakanlığı’nın çıkardığı yönetici görevlendirme yönetmeliği çerçevesinde yapılan puanlama sonuçları dün itibarı ile açıklandı. Buna göre, siyasal iktidara yakın olan Eğitim Bir Sen dışında ki Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş’e üye okul müdürlerinin tamamı görevden alınmış oldu.

TÜRK EĞİTİM-SEN, ‘YANDAŞLAR GÖREVE GETİRİLDİ’

Bu hususla ilgili Türk Eğitim Sen  Gebze Şube Başkanı Mustafa Kılıç bir açıklama yaparak eğitimde yaşananların tam bir kıyım olduğuna dikkat çekti. Kılıç, “Sendikamız üyesi 30 okul müdürü sınavdan 75 puan altında alınca müdürlük hakları ortadan kalktı.  Bu sınav tamamen siyasal iktidarın eğitimdeki yandaşı olan sendikanın işbirliği ile sonuçlandırıldı. Liyakat, başarı veya başka özellikleri göz ardı edilerek yandaş bir mantıkla müdürler  görevden alınmıştı. Aynı şekilde cemaat yanlısı olarak bilenen müdürlerin tamamı sınav yöntemi ile görevden alındı. Bu faşizan bir anlayışın ürünüdür. Ayrıca  görevden alınan müdürlerin daha önce söz konusu yasa için eyleme katılan müdürler olması da önemlidir.  Bu olayla ilgili olarak yargı süreci başlatacağız. Puanlamayı yapan Milli Eğitim Müdürü, şube müdürleri hakkında suç duyurusunda bulunacağız.”diye konuştu. 

Yorumlar (0)