TÜRK KIZILAYI 100 YAŞINDA

Samsun Valisi İbrahim Şahin; Türk Kızılayı'nın kuruluşunun 100. Yıl dolayısıyla Türk Kızılayı Samsun Şubesi tarafından Anakent Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Yerel 22.06.2016, 03:50 22.06.2016, 04:00
TÜRK KIZILAYI 100 YAŞINDA
Türk Kızılayı'nın kuruluşunun 100. Yıl dolayısıyla Türk Kızılayı Samsun Şubesi tarafından Anakent Sosyal Tesislerinde iftar düzenlendi.

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşe GENÇ yaptığı konuşmasında, “Milli mücadelemizin başladığı Samsun’da kuruluşumuzun 100. Yıl dönümümüzü kutluyoruz. Samsun şubemizle gurur duyuyoruz. Türk Kızılayımız bir yardım eli olarak insani yardım kuruluşu olarak merhameti ile tüm dünyada hala çok etkindir. Bizler büyük bir aileyiz. Bu iftar yemeğinin hayırlara vesile olmasını diliyor, sizleri saygı ile selamlıyorum.” dedi.

ŞAHİN yaptığı konuşmasında, “Bugün Kızılayımızın iftarı dolayısıyla beraberiz. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Türk Kızılayı özellikle son on beş yıldır ciddi ataklar yaptı. Çok güzel işler yapıyor. Sadece Türkiye’de değil, Türkiye dışında mazlum coğrafyaya giderseniz amblemini çokça görürsünüz. Onun için Kızılayla ilgili ne yapsak azdır. Bizim eski akıl ve ruh hastalıkları hastanemiz var. Orayı sağlık müzesine dönüştüre bilirmiyiz diye düşüncemiz vardı. Zaten Kızılayımızın böyle bir faaliyeti varmış inşallah Kızılay orasını sağlık müzesine dönüştürür. Sonucunda da Samsun’a güzel bir eser kazandırırız.

Türk Kızılay Kampımız var, şuan kamp atıl bir şekilde durmaktadır. Bu kampın elden geçirilerek kızılayın kullanımına sunulursa, orada birtakım konferanslar, paneller, toplantı salonları olursa Kızılay'ın faaliyetlerinde aktif bir rol alır. Güzel bir kan merkezi binası bitirildi. Özellikle Kızılay'da çalışan arkadaşlarımı kutluyorum. Samsun ekibi yoğun bir şekilde çalışıyor. Donör lafını çok seviyorum. Sizler bizim kan bankamızsınız. Özellikle sizlere çok teşekkür ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

ŞAHİN, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşe GENÇ’e günün anısına bandırma vapuru maketi hediye etti.

Türk Kızılayı Samsun Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine ayrıca, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman TOPALOĞLU, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Habip DEMİREL, yönetim kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.


Yorumlar (0)