Alexa

Türkiye Kamu-Sen'den Halep Yardımı

Türkiye Kamu-Sen Gönen temsilciliği yardım kampanyası kapsamında toplanan gıda ve giysiden oluşan yardım malzemeleri Halep’e ulaştırılmak üzere Balıkesir 1 Nolu Şube Başkanlığına teslim edildi.

Türkiye Kamu-Sen'den Halep Yardımı

Balıkesir'in Gönen ilçesinde Kamu-Sen tarafından Halep'e yardım gönderildi. Konuyla ilgili konuşan Gönen Türkiye Kamu-Sen temsilcisi Hasan Karar, "Hiçbir sosyal olaya duyarsız kalmadığımız gibi Güneydoğu sınırımızda da yaşanan insanlık dramına sessiz kalamazdık. Türkiye Kamu-Sen üyeleri Halep'te yaşanan olaylar nedeniyle göç etmek zorunda kalan Türkmen kardeşlerimize yardım topladı, toplanan yardımlar Türkmen kardeşlerimize ulaştırılmak üzere Balıkesir 1 Nolu Şube başkanlığına teslim edilmiştir” dedi.

TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Türk Eğitim Sen Gönen Temsilcisi Hasan Karar ise, "Halep’te yaşanan olaylar nedeniyle göç etmek zorunda kalan Türkmen kardeşlerimiz için Genel Başkanımız İsmail Koncuk’un başlattığı kampanyaya bir nebzede olsa bizlerde yardımcı olmak istedik. Dünyanın unuttuğu Türkmen kardeşlerimizin, Türkiye Kamu-Sen olarak her zaman yanlarındayız.Vatandaşlarımızın da bu kampanyaya katılarak duyarlılık göstermelerini arzu ediyoruz. Türk Eğitim Sen Sen olarak kampanyaya destek veren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Kampanya için sendika temsilciliğimiz yardımları toplamaya devam edecektir” dedi.
 

YORUM EKLE