Ücretsiz Yeni Nesil Mekanik Sayaçlar Kemiklidere’de Anlatıldı

MASKİ Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Saruhanlı ilçesine bağlı Kemiklidere mahallesinde vatandaşlar ile bir araya geldi.

Yerel 12.08.2021, 23:28
Ücretsiz Yeni Nesil Mekanik Sayaçlar Kemiklidere’de Anlatıldı

MASKİ Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Saruhanlı ilçesine bağlı Kemiklidere mahallesinde vatandaşlar ile bir araya gelerek yeni nesil mekanik sayaçlarla ilgili bilgilendirme yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatıyla sayaç ve sayaç muhafaza kutularından herhangi bir ücret alınmayacağını belirten Akbaş, yapılacak çalışmanın tüm detaylarını vatandaşlarla paylaştı. 

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurum olarak kaynaklarını verimli kullanmak ve hizmet kalitesini artırmak gayesiyle; program kapsamında altyapısı yenilenen ve yenilecek olan köyden ve beldeden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde bulunan abonelerin mevcut mekanik sayaçlarını uzaktan okumalı mekanik sayaç ile değiştirecek. Abone İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, uygulamayı anlatmak üzere Saruhanlı ilçesine bağlı Kemiklidere mahallesine ziyaret gerçekleştirdi. Akbaş, yeni sistemi tüm detaylarıyla mahalle muhtarları ve vatandaşlara aktardı.

“Ücret alınmayacak”

Abone İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, yeni nesil mekanik sayaçlar ve muhafaza kutularından ücret alınmayacağını belirterek, sayaçların mevcut olanlardan tek farkının üzerindeki anten vasıtasıyla radyo dalga frekansı yayarak personelin yürürken veya düşük hızda araç içerisinde okuma yapabilmesini sağlayacağını söyledi. Akbaş, “Gelişen ve değişen teknolojinin işlerimizin kolaylaşması adına kullanılması gerektiğine inanıyoruz. Bu çalışma kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması adına da büyük önem arz ediyor” dedi. Talip Akbaş, kuraklık tehlikesinin her geçen gün arttığını da belirterek, su tasarrufu konusunda vatandaşlardan destek beklediklerini de belirtti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)