Ülkücü İşçiler; 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutladı

Ülkücü İşçiler Derneği Manisa İl Başkanı Faruk OKKALI, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yazılı basın açıklaması yaparak bir mesaj yayımladı.

Yerel 30.08.2017, 09:41 30.08.2017, 10:09
Ülkücü İşçiler; 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutladı

Manisa Ülkücü İşçiler Derneği İl Başkanı Faruk OKKALI,  30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı basın açıklamasında; "Aziz Milletimizin azim ve kararlığını gösteren, Cumhuriyetimize hayat veren 30 Ağustos Zaferi’nin 95. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz." dedi.

Başkan Faruk Okkalı'nın mesajı şöyle:

Dönemin yokluklarına ve zor koşullarına rağmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde aziz milletimiz ve kahraman ordumuz, özgürlüğüne sahip çıkarak milli egemenlik ve beraberliğini koruyacağını ilan etmiş, 30 Ağustos 1922 tarihinde Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle kahramanlık destanı yazmıştır.

Böylelikle Türk milletinin varlığına kast eden emperyalist mihraklara ve taşeronlarına Dumlupınar’da acı ve kati bir ders verilmiştir.

30 Ağustos; köşeye sıkışmış, işgale uğramış, bağrı delinmiş, yoksul düşmüş, darda kalmış, şehit olmuş ve canı yanmış bir milletin neleri başarabileceğini, hangi zorlukları ve mihnetleri aşabileceğini net olarak göstermiştir.

Esaretin reddi, boyunduruğun defi, köleliğin ve bağımlılığın tarihe gömülmesi elbette 30 Ağustos faziletinin ve kahramanlığının destansı bir sonucu olmuştur.

Milli mücadele her bakımdan, Türk milletinin yaşama kararlılığını ve bağımsızlık tercihini vicdanlarda bayraklaştırmış ve bu doğrultuda geri dönülmesi mümkün olmayan millet iradesi şan ve şerefle dünyaya ilan edilmiştir.

İstiklalin meşalesi milletimizin azim ve inancıyla tutuşturulmuş ve Cumhuriyet’in müjdesi bu şekilde verilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği 30 Ağustos Zaferi’nin 95. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum.

Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin!

Yorumlar (0)