Alexa

'ülkücüler son sözünü söylemedi'

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı ve Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan ile birlikte seçim çalışmalarına start verdi.

'ülkücüler son sözünü söylemedi'

Mlliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı ve Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan ile birlikte seçim çalışmalarına start verdi. Baylan ve Balatlı’nın ilk durağı Ayn-ı Ali Mahallesi oldu.

7 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği seçimleriyle ilgili partilerde çalışmalar hızlanmaya başladı. Milletvekili aday adaylarına destek vermek ve onları tanıtabilmek, mahallelinin sorunları dinyelebilmek için yapılan çalışmalar kapsamında MHP İl teşkilatı ve Yunusemre teşkilatı düğmeye bastı. Bu kapsamda MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı, MHP Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan, MHP’li Belediye meclis üyeleri ve partililerle birlikte Yunusemre İlçesinde bulunan Ayn-ı Ali Mahallesi’nde roman vatandaşlarla bir araya geldi. 

Ayn-ı Ali Mahallesi’nde bir kahvehanede mahallelinin sıkıntılarını dinleyen Balatlı ve Baylan geçtğimiz günlerde yaşamını yitiren Fırat Çakıroğlu’nu da unutmadılar. MHP’li yöneticiler “Sabrımız taştı. Sesimizi çıkarmıyoruz. Eğer ki gerekirse sesimizi çıkarırız” gibi sert ifadeler kullandı.

MHP İl Başkanı Tanju Balatlı yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Önümüzde 7 Haziran seçimleri var. Bu seçimlerde benim artık sizlere bişey söylememe gerek yok siz üstünüze düşeni zaten yaparsınız. Bu ülkeyi karıştırmak isteyenler var ayrıştırmak isteyenler var. Biz ortak değerler üzerinde buluşalım diyoruz. Ortak değerler nedir? Bu vatan, bu bayrak, bu millet. Bizler birlikte olduğumuz zaman güçlüyüz. Geçtiğimiz Cuma başımızdan çok üzücü bir olay geçti. Gencecik bir fidan mezuniyetine bir hafta kalmış bir arkadaşımızı kaybettik. Vatan hainlerinin saldırısı yüzünden, onların üniversite içerisindeki uzantılarının yüzünden kaybettik. Biz ülkücülerin Milliyetçi Hareket Partililerin sokakta olmasını istemeyiz. Bizler fikir tartışmasına her zaman varız. Kavga ve dövüş istemiyoruz. Kavga etmemiz ya da dövüşmemiz gerekiyorsa bunun en büyüğünü yaparız. Ama kimse bizi bu yola sokmasın.”

AĞIR KONUŞURUZ

MHP Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan Terör Örgütünün daha çok kudurtulduğunu ifade ederek şunları söyledi, “ Biz hep diyoruz terör örgütü 2009 yılından bu yana daha çok kudurtulmuştur. Çözüm süreciyle beraber bize göre yıkım süreci, terör örgütü PKK’yı daha çok kudurtmuştur. Sayın Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi bu proje bize yıkım projesidir. Türkiye için uygulanamaz bir projedir. Ancak şu da unutulmamalıdır ki daha ülkücüler son sözünü söylemedi. Allah da bize son sözü söyletmesin çünkü eğer söylersek çok ağır konuşuruz.”

PKK’LI İTLER BİZE OY VERMESİN

Seçim startını Ayn-ı Ali’den başlayarak verdiklerini söyeleyen Baylan;  “2015 genel seçimleri bize göre AK Parti’den kurtuluş seçimleri olacaktır. Bunu bizler çalışarak ve sizden oy isteyerek, sizler de bize destek vererek yapabiliriz. Hedefimiz Manisa’da 6 Milletvekili biz buna inanıyoruz çünkü sizlerin gözünün içindeki bize duyduğunuz güveni görebiliyoruz. Biz her kesimden oy alıyoruz ama o PKK’lı itelerden değil onlar bize oy vermesin” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERGÜN SÖZÜNÜ TUTTU

Baylan Yunusemre Belediyesi’nden işten çıkarılan işçiler için şu sözleri sözyledi, “Bir sene önce kimseyi işten çıkartmayacağız sözünü size kim verdi? Mehmet Çerçi ve AK Parti İlçe yönetimi. 1 Eylül itibariyle burada eylemi size kimler yaptırttı? Yine AK Parti zihniyeti ve Mehmet Çerçi, arkadaşlar bu nasıl pehriz bu nasıl lahana turşusu? Türk toplumu 21 gün öncesini unuturmuş diyorlar ya nasılsa yine unuturlar diye iş sözleri vermeye başlamışlar. Ama siz yaptığınız eylemle onların sözlerini nasıl tuttuğunu gösterdiniz. Yine o sorunu Cengiz Başkan çözdü sizlere söz verdi sözünün de yüzde 90’ını tuttu.”

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 16:10
YORUM EKLE