Ümit Taydaş'ın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü İle İlgili Basın Açıklaması

Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yerel 16.07.2021, 15:00
Ümit Taydaş'ın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü İle İlgili Basın Açıklaması

Ümit Taydaş'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı.

Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

‘‘15 Temmuz 2016 tarihi millet iradesini yok sayanların ortaya çıkardığı bir sonuçtur. Bu hainliği yapanlar milletin artık kendi iradesine sahip çıkacağını demokrasisini kanının son damlasına kadar koruyacağını düşünemediler. Millet artık darbelerden bıktı; ne zaman ülkemiz ilerlemeye başlıyor, birileri bunu durdurmak için harekete geçiyor. Biz şehit aileleri ve gaziler olarak diyoruz ki milletin iradesine herkes saygı duyacak, demokrasi bizim en büyük kazanımınız bu topraklar bizim vatanımız, değerlerimize sahip çıkmak için biz gazi olduk, şehit olduk. O gece milletimizi korumak için kendilerine emanet edilen silâhlarla vatandaşına kurşun sıkan hainler şunu bilsin ki o üzerinizdeki üniformaları halkımıza hizmet için giydiniz, zulüm etmek için değil. Ülkemiz huzurlu, ülkemizde her vatandaşımız rahatça yaşamını sürdürüyor. Ne akla hizmet kendi ülkeni kana bulamak, vatandaşlarımızı şehit etmek, sizleri affetmiyoruz. Darbeleri lanetliyoruz. Halkın iradesinden başka bir gücü tanımıyoruz. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, gazilerimize uzun ömür diliyoruz. Ülkemizin bir daha böyle karanlık gün görmemesini Yüce Rabbimizden diliyoruz.’’

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)