Ümraniye Belediyesinden “Çanakkale Geçilmez” 3D Sinema Gösterimi

Ümraniye Belediyesi 18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle yaptığı etkinlikte “Çanakkale Geçilmez” 3D Sinema Gösterimi İle Çocuklar Tarihe Yolculuk Ettiler

Yerel 13.03.2018, 22:28 13.03.2018, 22:58
Ümraniye Belediyesinden “Çanakkale Geçilmez” 3D Sinema Gösterimi

Ümraniye Belediyesi yaptığı etkinliğe bir yenisini daha ekleyerek ortaokullarda “Çanakkale Geçilmez” 3D Sinema gösterimine başladı.

Bir milletin varoluş mücadelesinin çarpıcı örneklerinden biri olan Çanakkale Savaşlarını sinema aracılığıyla gelecek nasellara aktaran Ümraniye Belediyesi 18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle ortaokullarda “Çanakkale Geçilmez” 3D Sinema gösterimine başlayarak vatandaşlarda ilgi uyandırdı.

Ümraniye Belediyesi, kültür merkezleri ve bilgi evlerinde eğitim faaliyetlerini devam ettirirken diğer taraftan okullarda da faaliyetleriyle eğitimi öğrencilerin ayağına götürüyor. 

Ümraniye Belediyesinin yapımı olan  “Çanakkale Geçilmez3D Sinema gösterimi programı 18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle Mart ayı boyunca ilçe genelinde ortaokullarda gösterimde olacak.

Yetkililer yaptıkları açıklamada, Çanakkale Zaferi’nin yalnız anma günleri ve haftalarında değil; yılın her döneminde yeni nesle anlatılması ve aktarılması açısından önem arz ettiğini belirtti.

Yorumlar (0)