Üsküdar Belediyesi Kadınların El Emeklerini İstanbullularla Buluşturuyor

Üsküdar Belediyesi, kadınların ilmek ilmek işleyerek hazırladıkları el emeği ürünlerden oluşan bir sergi hazırladı. 16 Eylül'de Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Rabia Kalender İlhan emeği geçen kadınlarla bir araya gelecek.

Yerel 15.09.2021, 18:15 15.09.2021, 18:34
Üsküdar Belediyesi Kadınların El Emeklerini İstanbullularla Buluşturuyor

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Rabia Kalender İlhan, yarın (16 Eylül) Üsküdar Belediyesinin hazırladığı sergide el emeği - göz nuru ürünleriistanbullularla buluşturan kadınlarla bir araya gelecek.

İmza attığı etkinliklerle Üsküdar’ı kentin çekim merkezi haline getiren Üsküdar Belediyesi, kadınların ilmek ilmek işleyerek hazırladıkları el emeği ürünlerden oluşan bir sergi hazırladı. ÜKAD ve KÜP merkezlerindeki kadınların hazırladığı el emeği ürünlerden oluşan bir sergi, kadın emeğinin gücünü bir kez daha gözler önüne seriyor. Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Rabia Kalender İlhan, yarın (16 Eylül) sergide emeği geçen kadınlarla bir araya gelecek. 

16 Eylül Perşembe günü, saat 13:00 de, UKAD Merkezi’nde düzenlenecek etkinliği bütün vatandaşlar davet edildi.


TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI VE GELİŞMİŞ OTİZM MERKEZİ ÜSKÜDAR’DA AÇILDI

Üsküdar Belediyesi, Sağlık Bakanlığı ile birlikte Türkiye’de ilk, dünyada ise örneği çok az olan bir projeye daha imza attı. Tanı, tedavi planlama, tedavi takip ve ailelere özel eğitimlerle Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip olan Otizm Merkezi, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ile Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen katılımıyla düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

Otizmli çocuklar ve ailelerinin de katılımının gözlendiği törende, Üsküdar Belediyesi’nin herkes için “ulaşılabilirlik” ve “fırsat eşitliği” gözeterek geliştirdiği Otizm Merkezi ile sosyal belediyecilikteki başarısını zirveye ulaştıracağı vurgulandı.

Üsküdar Belediyesi olarak Otizm Merkezi ile sosyal belediyecilikte bir ilki daha gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 “Sağlık Bakanlığımızın destekleri ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün katkılarıyla hayata geçirdiğimiz projemiz, Türkiye’de ilk olması itibariyle bundan sonraki projelere ilham olacak, örnek olacak. Burası ilk olmanın ötesinde aslında geç kalınmış bir proje. Bu proje bundan 3 yıl önce hayata geçirdiğimiz Engelsiz Yaşam Merkezi’nin bir uzantısı. Böylece çok anlamlı bir projeyi ilave olarak hizmete sunmuş oluyoruz. Sağlık Bakanlığımızın tecrübesi ve Dünya Bankası’nın imkânlarıyla projemizi tamamladık. Otizm konusu ne yazık ki biraz unutulmuş bir konu. Hâlbuki bu konu daha da büyümüş durumda. 2000’li yılların başında her 250 çocuğa otizm teşhisi konulurken, bugün bu sayı 40’a kadar düştü. Tehlike çanları çalıyor. Toplumu bilinçlendirmek, ailelere yol göstermek adına eğitimin önemine inanıyoruz. Profesyonel ekibimiz ve uzman doktorlarımızın gayretleriyle merkezimiz İstanbul’da önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Engelsiz Yaşam Merkezimiz ile koordineli olarak çalışarak otizm konusunda örnek çalışmalar gerçekleştirecek. Merkezimiz otizmli bireylerimize ve ailelerine bir çare kapısı olacak.”dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)