UTEF'ten Yetiştirme Yurdu Öğrencilerine Kahvaltı

UTEF Pandemi şartlarında da etkinliklerini devam ettiriyor. Antalya’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki yetiştirme yurdunda yaşayan 12-18 yaş gurubu çocuklar kahvaltıda bir araya geldi.

Yerel 25.10.2020, 13:04
UTEF'ten Yetiştirme Yurdu Öğrencilerine Kahvaltı

UTEF, Antalya’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki yetiştirme yurdunda yaşayan 12-18 yaş gurubu çocuklar kahvaltıda bir araya geldi. Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) tarafından gerçekleştirilen etkinlik Antalya İli Konyaaltı ilçesi Geyikbayırı Mevkiinde Alpstar restaurant’ta yapıldı. 

Devlet koruması altındaki 50 çocuk ve kurum öğretmenlerinin katılım sağladığı kahvaltıda çocuklar için özel animasyon gösterileri düzenlendi. 

Pandemi nedeniyle uzun süreden sonra dışarı çıkan çocuklar, pandemi şartlarına uygun olarak katıldıkları kahvaltının ardından çikolata, dondurma ve pamuk şekeri dağıtılan çocuklar palyaço Fiko’nun yönettiği şovlara dâhil olurken son derece eğlenceli renkli görüntüler ortaya çıktı. 

UTEF Kepez İlçe Temsilcisi Doğan Elden kendisinin de yurtta büyüdüğünü, yurttaki çocukları çok iyi anladığını kendisinin yurttan çıkınca çok zor anlar geçirdiğini şuan devlet memuru olarak görevine devam ettiğini belirterek çocuklara nasihat etti.  

UTEF Genel Başkanı M.Mete Kaçar ise açıklamasında, "UTEF Olarak gerçekleştirdiğimiz kahvaltı etkinliğimiz; Sosyal Hizmetler Yetiştirme yurdundaki gençlerimizle güzel bir gün geçirdik. Sabah kahvaltısı ile başlayan programınız Akşama kadar sürdü. Geleceğimizin teminatı 50 gencimiz ve değerli ağabeyleri ile beraber güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadık. Tabii bu hizmete emek veren;  UTEF'in kepez temsilcisi Doğan Eden’e, Alpyıldız kahvaltı bahçesi sahipleri; Ramazan Alpyıldız ve Zübeyde Alpyıldız hanıma, Zemzem Turizm yetkililerine, Hakan usta baklavalarına, Palyaço Fikret bey'e Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teşekkür ediyorum emeği geçen Herkesten Allah razı olsun. Hayat dostlarla paylaşıldıkça güzeldir. Hayatı Dostlarla paylaşmak dileğiyle..." dedi.

Haber: Güldane Kaya 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)