Vali hakkında suç duyurusu

Avukat Selamet Şen, Vali Güngör Azim Tuna, İl Emniyet Müdürü ve KOM Şube Müdürü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yerel 14.08.2015, 13:37 14.08.2015, 13:43
Vali hakkında suç duyurusu
Eskişehir Özel Samanyolu Eğitim Kurumlarının Avukatı Selamet Şen, baskın gibi hukuksuz denetimin Valilik kararıyla yapıldığı gerekçesiyle Vali Güngör Azim Tuna, İl Emniyet Müdürü ve KOM Şube Müdürü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Avukat Şen, yaşanan olayın hukuksuz ve nefret ve ayrımcılık suçunu oluşturduğu gerekçesiyle, şüphelilerin bu suçlardan cezalandırılmasını istedi.

'NEFRET VE AYRIMCILIK AMACI İLE DENETİM ADI ALTINDA EYLEMDE BULUNDULAR'
 

Avukat Şen, denetimlerin siyasal iktidarın yönlendirilmesi ile hukuksuz biçimde yapıldığını anlattı. Şen, 'Amaç devlet eliyle bu kurumları yıpratma, yıldırma, itibarsızlaştırma ve sosyal hayattan silmek. Bunun nefret, ayrımcılık içerdiğini herkes biliyor. Denetimler başka kuruma gerçekleştirilmiyor. Faaliyete görünüşte bir denetim süsü veriliyor.” dedi. Buradaki amacın, kurumların yıpratılması, çalışanlarının yıldırılması, faaliyetlerin sona erdirilmesi için gerekçe üretmek olduğunu vurgulayan Şen, “Eskişehir’de bu kadar kişiyle başka kuruma denetim yapılmamıştır. Bu faaliyetin, nefret ve ayrımcılık saikiyle gerçekleştirildiğini, devlet görevlilerinin de keyfi davrandığının, hukukun dışına çıktığının, ayrımcılık yaptığının açık göstergesidir.' dedi.Yorumlar (0)