Alexa

Vali Kaymak, Başkanlığında Güvenlik Toplantısı Gerçekleştirildi

Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda Asayiş ve Güvenlik toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda, ilçe kaymakamları ilçelerinin geneli ile ilgili konular hakkında bilgi paylaşımı yaptı.

Vali Kaymak, Başkanlığında Güvenlik Toplantısı Gerçekleştirildi

Vali Osman Kaymak Başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda Asayiş ve Güvenlik toplantısı yapılarak, ilçelerinin geneli ile ilgili konular hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Samsun Osman Kaymak ilçe kaymakamlarına hetabenburada yaptığı konuşmasında, "Zaman zaman ilçelerimize gelerek ekonomik, sosyal ve muhtarlar toplantısı gibi programlarda vatandaşlarımızla beraber oluyoruz. Bizim gelemediğimiz zamanlarda bu toplantıları sizler yapınız. Vatandaşlarımıza yardımcı olup, onların memnuniyetini almak bizler için büyük sorumluluktur. Arkadaşlar, kaymakam ilçede tarafsız ve herkesi kucaklayan konumunu ortaya koyarsa vatandaşlarımız tarafından takdir edilir. Bizler hizmet ettiğimiz her alanda kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum temsilcileriyle birlikte uyum içinde hareket etmeliyiz." dedi.

Vali Kaymak, kaymakamlara hitaben, İlçedeki yapılan yatırımları yerinde görüp teşhis etmelerini. yapılan yatırımlarda eksik görülen kısımları ilgili kurumlarla paylaşmalarını, yönelinmesi gereken konuların başında eğitim ve toplumsal sorunların geldiğini ve bunların yapılmadığı yerlerde sağlıksız bir toplum oluştuğuna dikkat çekti.

Asayiş ve Güvenlik toplantısı, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabrı Kılıç, Vali Yardımcıları Hasan Öztürk, Hasan Balcı ve Mehmet Aktaş İlçe Kaymakamlarımız, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İbrahim Güven, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Sg. Alb. Ahmet Bahadır ve ilgili Kurum Müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Toplantıda konuşulanlar şöyle:

1) İlin Genel Asayişi ve sorunları görüşüldü, alınması gereken tedbirler değerlendirildi.

2) Metruk binaların yıkımı konusunda ilerleme sağlandığı değerlendirildi ve hassasiyet vurgusu yapıldı.

3) Bağımlılıkla mücadele konusu alınacak tedbirler görüşüldü.

4) Tütün ürünleri denetimlerinin artırılması ve gereken tedbirlerin alınması konusu görüşüldü.

5) İlçedeki yatırımların takibi ve sonuçlandırılması görüşüldü.

6) 01.11.2019 tarihi ile Trafikte geçiş üstünlüğü sağlayan 'çakar lamba' kullanımında yeni dönem başladı. İlçelerimizde bu konuda trafik denetimlerinin artırılması konusu görüşüldü.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 18:57
YORUM EKLE