Alexa

“Vatandaşlık karnesi“ Projesi

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, herkese bir vatandaşlık karnesi çıkaracaklarını söyledi.

“Vatandaşlık karnesi“ Projesi
MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, Motorlu Araçlar Tamirciler Odası’nı ziyaret etti. Meclis üyesi adayları ile birlikte Oda Başkanı Ahmet Ülke ve Oda Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından kapıda karşılanan Açıkdil, Küçük Sanayi Sitesi’nin kaldırılması söylemlerini “Madem kaldıracaktır Manisa Belediyesi olarak neden 6–7 trilyonluk yatırım yaptık?” sözleriyle yalanladı ve göreve geldiği zaman Küçük Sanayi Sitesi’ne yapılacakları anlattı ve vatandaş kimlik karnesi projesini anlattı.

 Birlik ve beraberliğe her fırsatta vurgu yapan MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, meslek grupları ile buluşmaya devam ediyor. Meclis üyesi adayları ile birlikte Motorlu Araçlar Tamirciler Odası’nı ziyaret eden Açıkdil’e Oda Başkanı Ahmet Ülke’den “ Biz ne zaman istesek yanınıza geldik, gördük derdimizi anlattık. Siz de yardımcı oldunuz. Bize düşen ne varsa size yardım etmek için hazırız. Sanayi sitesi sizin çocuğunuz, her yerinde emeğiniz var. Allah yolunuzu açık etsin” sözleriyle destek geldi.

 
Yunusemre’de Sosyal Belediyecilik

 Oda Başkanı Ülke ve oda yönetimi ile uzun uzun sohbet eden MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve vatandaşlarla birlikte sosyal belediyecilik yürütmek gerektiğini söyledi. Ve şöyle devam etti;” Manisa Büyükşehir olduktan sonra şehirdeki ve ilçelerdeki birçok hizmet Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gerçekleşecek. Büyükşehir birtakım yükü alınca ilçe belediyelere sosyal belediyecilik kalıyor. Biz de Yunusemre ilçesinde sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz.”

 Vatandaşlık Karnesi Geliyor

Sosyal belediyecilik anlayışının sadece yeşil ve sosyal alanlar yaratmak olmadığını söyleyen Açikdil, herkese bir vatandaşlık karnesi çıkaracaklarını söyledi. Açıkdil,”Vatandaşlık karnesi çıkaracağız. Çocuğu var mı? Evinin durumu nedir? Geliri nasıl? Çocukların eğitim durumu nedir? Hastası, engellisi var mıdır? Gibi bilgiler karnelerde yer alacak. Bunların dökümü yapılacak. Belki çocuğun okul malzemesi yoktur ya da aile çocuğunu üniversiteye yollayamıyordur, kurs verdiremiyordur. Bu takım imkânsızlıkları sosyal belediyecilik anlayışıyla yapılmasının sağlayacağız. İnsanlarımıza kentimizi ancak böyle sevdirebiliriz. Bire bir her ferdimizle ilgilendiğimizde şehirlilik bilinci yani şehre sahiplenme ve şehrini sevme anlamında vatandaşlarımızın kazanımları olacaktır.“ şeklinde konuştu.

 Küçük Sanayi Kalkmayacak

 Küçük Sanayi Sitesi esnafının sıkıntılarını dinleyen ve esnafın en merak ettiği konu Küçük Sanayi Sitesi’nin kalkacağı yönündeki söylentilere açıklık getiren Açıkdil, bir kez daha sitenin kalkmasının mümkün olmadığını vurguladı ve ekledi,” Madem kaldıracaktık Manisa Belediyesi olarak neden 6–7 trilyonluk yatırım yaptık. Aydınlanmayı yaptık, yolları yaptık. Şimdi göreve geldikten sonra yeşil alanlar yapmak ve etrafının çitle çevirerek güvenli giriş çıkışın yapılmasını sağlayacağız.Küçük Sanayi sitesinin kalkması mümkün değildir. Aksine pırıl pırıl olacak.” Açıkdil, sanayi esnafının siteyi kirlettiğini söylediği Hurdacılar ve servis araçları ile ilgili de düzenlemelerin yapılacağını ve gelecek dönemde her şeyin değişeceğini söyledi.

 
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2014, 19:04
YORUM EKLE