Vefatının 82’nci yılında Milli Şair Manisa’da Anıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 82’nci yılı dolayısıyla bir anma programı düzenledi.

Yerel 28.12.2018, 13:53 28.12.2018, 13:57
Vefatının 82’nci yılında Milli Şair Manisa’da Anıldı

Usta kalem Ersoy’un, millet ve vatan sevgisinin vurgulandığı programda Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından da Gazi ve Hazar adlı oyunlar sahnelendi.

Şiirlerinde milli ve manevi duyguları ön plana çıkaran usta kalem Mehmet Akif Ersoy, Manisa’da, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosundaki programı Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Kültür Şube Müdürü Fırat Özcan, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten ve çok sayıda vatandaş takip etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda MABEM öğretmenleri ve öğrencileri milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı Ya Rab ve Çanakkale Şehitlerine adlı şiirleri okudu. Programda daha sonra Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından vatan ve millet sevgisinin vurgulandığı Gazi ve Hazar adlı oyunlar sahnelendi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)