Vezirköprü Belediyesi Şirketinde Sözleşme sevinci

Hizmet-İş Sendikası ile Vezirköprü Belediyesinin alt işvereni oran Vezir İmar Enerji Pers. Hiz. Ltd. Şti. ile imzalanan Toplu İş Sözleşmesinde 1 yıl için yevmiyelere %21,56 TL zam, bunun yanında sosyal haklarda da iyileştirmeler yapıldı.

Yerel 04.02.2021, 10:17 04.02.2021, 12:10
Vezirköprü Belediyesi Şirketinde Sözleşme sevinci

Hizmet-İş Sendikas ve Vezir İmar Enerji Pers. Hiz. Ltd. Şti. ile imzalanan Toplu İş Sözleşmesinde 1 yıl için yevmiyelere %21,56 TL zam, bunun yanında sosyal haklarda da iyileştirmeler yapıldı. 

İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Ziya Uzun, “KHK ile kadroya geçen üyelerimizin ilk toplu iş sözleşmesini imzalıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu aşamaya gelebilmek için uzun yıllar mücadele ettik ve başardık” dedi.

Kadroya geçiş sürecinin sona ermesiyle birlikte sözleşme sürecinin de başladığını belirten Uzun, “Geçiş sürecinin tamamlandığı 1 Temmuz 2020’den bu yana pek çok toplu iş sözleşmesi imzaladık. Vezirköprü Belediyesi şirketi Vezir İmar Enerji Pers. Hiz. Ltd. Şti.’de çalışan arkadaşlarımız için de uzlaşıyla, birlik ve beraberlik içinde toplu iş sözleşmemizi imzalıyoruz. Toplu iş sözleşmemiz belediyemize, sendikamıza ve emekçi kardeşlerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Belediye çalışanlarının pandeminin başından itibaren hayatlarını riske atarak çalıştığını kaydeden Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Toplu iş sözleşmesi sürecinde ilk düşündüğümüz şey, arkadaşlarımızın menfaatine bir toplu iş sözleşmesi imzalamaktı. Bugün bunu gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Toplu iş sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

3 Şubat 2021 tarihinde, Covid-19 önlemleri alınarak gerçekleştirilen törene, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Ziya Uzun, Vezirköprü Belediyesi Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, Hizmet-İş Sendikası Başkan Yardımcısı Arif Çelik, Vezirköprü Belediyesi Birim Müdürleri ile Vezirköprü Şirket Müdürü Kamil Kavaklı katılım sağladı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)