Alexa

Yanlışta Israr Olmaz!

Yaşanan skandallarla gündeme oturan “SamsunGİS ” sınavlarıyla ilgili yapılan soruşturmalar sonucunda acaba bizler Buz dağının görünen yüzünü mü gördük?

Yanlışta Israr Olmaz!

Anadolu Eğitim Sendikası Samsun İl Başkanı Murat Bahtiyar, “SamsunGİS” sınavlarıyla ilgili yapılan soruşturmalar sonucunda "acaba bizler Buz dağının görünen yüzünü mü gördük?" dedi.

Buz dağının arkasında daha büyük skandallar mı ortaya çıktı da yetkililer sessizliğe gömüldü?

Korunması gereken kişilere, kurumlara mı ulaşıldı soruşturmalarda? Bilmiyoruz! Çünkü yetkililer bu skandalları, eğitim alanındaki başarısızlıklarını saklayarak “görmedim, duymadım, bilmiyorumu” oynuyorlar.

Soruların sınavdan önce bazı okullarda çözüldüğü iddiaları, sınıflarda öğrencilerine kopya veren öğretmenleri, daha bilmediğimiz onlarca şaibenin kaynağı olan “SAMSUNGİS ”projesi ile okullarda her nesnenin fotoğrafının yüklendiği ve sahadaki herkesin “artık bıktık ”dediği “MAARİF HAREKETİ” projesi ile öğretmenlerin öğrencileriyle arasına dağ gibi yığdığınız “PROJE ÇÖPLÜKLERİ” ile Samsun'u eğitim alanında Türkiye sıralamasının sonlarına doğru itmekten vaz geçmenin zamanı gelmiştir.

Yanlışta ısrar olmaz.

Anadolu Eğitim Sendikası Samsun İl Başkanı 

Murat BAHTİYAR

KAPSAMHABER

YORUM EKLE