YDG-H Polisi Yakmak İstedi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde görev yaptığı Emniyet Müdürlüğü'nden evine gitmekte olan polis memuru F.E.’nin aracına molotof kokteylli saldırı düzenlendi.

Yerel 08.12.2014, 13:25 08.12.2014, 13:27
YDG-H Polisi Yakmak İstedi

 Şırnak’ın Cizre ilçesinde görev yaptığı Emniyet Müdürlüğü'nden evine gitmekte olan polis memuru F.E.’nin aracına molotof kokteylli saldırı düzenlendi. Saldırıda araç yanarken polis memuru yanmaktan son anda kurtuldu. Başında, ensesinde ve yüzünde yanık izleri oluşan polis memuru, hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, Şırnak’ın Cizre ilçesinde dün gece yol kesen PKK’nın gençlik ve asayişi birimi YDG-H, kimlik kontrolü yaptı. Nusaybin Caddesi’nde eylem yapan gruba polis müdahale etti. Polisin gaz ve tazyikli suyla müdahale ettiği grup polise el yapımı bomba, havai fişek ve molotof kokteylleri attı. Bu sırada yüzü kapalı bir grup bir kamu bankasının ATM’sini yaktı. Olaylardan sonra özel otomobiliyle evine gitmek üzere yola çıkan polis memuru F.E.’yi bir grup durdurmak istedi. Durmayınca araca molotoflar atıldı. Araç yanarken aracın içinde bulunan polis memuru yanmaktan son anda kurtuldu. Yangından dolayı başından, ensesinden ve boyundan yaralanan polis memuru F.E., hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yorumlar (0)