YEPAŞ Okul Kütüphanesi açtı

Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış A.Ş. Fatsa İlçesi’nde Fatsa Anadolu Lisesi Kütüphanesi açılışı gerçekleştirdi.

Yerel 31.10.2019, 17:40 31.10.2019, 17:54
YEPAŞ Okul Kütüphanesi açtı

Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış A.Ş (YEPAŞ) destekleri ile Milli Mücadele’nin 100. yıl anısına Fatsa Anadolu Lisesi bünyesinde Şehit Öğretmen Turan Tekintongaç Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Şehit Öğretmen Turan Tekintongaç Kütüphanesi’nin açılışına, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, kurum ve okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Şehit Turan Tekintongaç’ın ailesinin başvurusu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı çalışanı Şair Afşin Efkarlıoğlu ve arkadaşlarının öncülüğünde oluşturulan kütüphanenin tefrişatı ve düzenlemesi Milli Mücadelenin 100. Yılı anısına YEPAŞ tarafından yapıldı.

Arif Akşam, burada yaptığı teşekkür konuşmasında, “Başlangıcında bulunduğumuz kasım ayının 10 Kasım Atatürk’ün vefatı gibi hüzünlü ancak 24 Kasım öğretmenler günü önemli bir günü içerdiğini, 96 yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin Başöğretmen Atatürk ve genç cumhuriyetin idealist öğretmenlerin eseri olduğunu, bu sebeple milli mücadelenin 100. Yılı anısına hem de bir şehit öğretmen adına düzenlenen bu okul kütüphanesine destekçi olmaktan gurur duyduklarını” belirtti.

YEPAŞ Genel Müdürü Arif AKŞAM’a, Fatsa Kaymakamı Sayın Ömer Lütfi Yaran tarafından bir teşekkür plaketi verildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)