YEŞİLKÖY-YASSIDAĞ SÜLÜKGÖLÜ (BOLLUK AŞI) ŞENLİĞİ

Anadolu'da "Baharın habercisi" olarak kabul edilen Hıdırellez Şenliği Yakakent Yassıdağ Mahallesi Dikencik Sülükgölü mevkiinde coşkuyla kutlandı.

Yerel 09.06.2019, 22:45 09.06.2019, 23:12
YEŞİLKÖY-YASSIDAĞ SÜLÜKGÖLÜ (BOLLUK AŞI) ŞENLİĞİ

Anadolu'da "Baharın habercisi" olarak kabul edilen Hıdırellez Şenliği Yakanet İlçesinde, Yassıdağ Mahallesi Dikencik Sülükgölü mevkiinde kutlandı.

Her yıl Yassıdağ ve Yeşilköy Mahallesinin ortaklaşa düzenlenerek geleneksel hale getirilen “Bahar Şenliği Bolluk Aşı” AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve eşi, AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Ahmet Günel, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Selahattin Alkan, AK Parti Samsun İl Başkan Yardımları katılımıyla kutlandı.

Hıdırellez etkinliğinde kısa bir konuşma yapan AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan; katılımcıların Ramazan Bayramını kutlayarak sağlıklı, huzurlu, nice bayramlara ulaşmamızı temennisinde bulundu.

Düzenlenen şenlikte şenliğe katılan misafirlere ve vatandaşlara Yassıdağ ve Yeşilköy muhtarlığınca keşkek, et yemeği (yahni) ve ayran ikram edildi. Ata sporu Karakucak güreş müsabakaları ile devam eden şenlik davul zurna eşliğinde yöresel oyunların ve halay çekilmesinin ardından sona erdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)