banner434

banner433

YKS’ye giren adaylara Atakum Belediyesinden maske ve su desteği

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi üniversiteli olabilmek için ter döken adayları yalnız bırakmayan Atakum Belediyesi, tramvay istasyonları ve sınav merkezi olarak belirlenen okulların girişine stant kurarak, maske, bardak su dağıttı ve dezenfektan ile ellerini steril hale getirmelerini sağladı.

Yerel 28.06.2020, 13:20
YKS’ye giren adaylara  Atakum Belediyesinden  maske ve su desteği

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 27-28 Haziran’da üç oturum halinde gerçekleştirilen YKS’de günlük ortalama 15 bin Atakumlu aday, ter döktü.Atakum Belediyesi ekipleri adayları tramvay istasyonları ve sınav merkezlerinin önünde karşılayarak maske ile su dağıttı.Başkan Av. Cemil Deveci, sağlık ve başarı dileklerini ileterek, Üniversiteli olmak isteyenler için YKS önemli bir basamak olduğunu, Adayların yaşamlarının geri kalanı bu sınava göre şekilleneceğini söyledi.

‘TÜM ADAYLARLA DAYANIŞMA İÇERİSİNDEYİZ’

Koronavirüs salgını ile mücadele önlemleri altında gerçekleştirilen sınavda adayların ve ÖSYM görevlilerinin sağlıklarını koruyabilmek için tüm belediye ekiplerinin yoğun bir çalışma yürüttüğünü belirten Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Üniversiteli olmak isteyenler için YKS önemli bir basamak. Adayların yaşamlarının geri kalanı bu sınava göre şekillenecek. Ülkemizde koronavirüs salgını başlayınca sınav tarihi önce ileri sonra tekrar geri alındı. Bu süreçte adaylar stres yaşadı. Atakum Belediyesi her zaman onların yanındaydı, onlarla dayanışma içerisindeydi. Psikologlarımızla telefon görüşmeleri yaptılar, sıkıntılarını anlattılar, birlikte çözüm aradılar. Atakum’da ÖSYM’nin belirlediği sınav merkezlerini dezenfekte ederek steril hale getirdik. Atakumlu YKS adaylarını, iki gündür tramvay istasyonları ve sınav merkezlerinin önünde karşılıyoruz. Onlara maske, su ve dezenfektan desteği sağlıyoruz. Tüm adayların hazırlık döneminde verdikleri emeğin karşılığını alabilmesini, hayallerindeki üniversiteye yerleşebilecek puana ulaşabilmesini diliyorum. Adayları sınav öncesinde karşılayan belediye emekçilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)