Yozgat’ta cezaevinden tahliye Sevinci

Yozgat E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan tahliye olmaya başladı. 

Yerel 18.08.2016, 00:51 18.08.2016, 01:02
Yozgat’ta cezaevinden tahliye Sevinci

Son çıkan Kanun Hükmünde Kararnameyle denetimli serbestlik yasasından yararlanan mahkumların salıverilme işlemleri devam ediyor. Yozgat E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan tahliyeler gelmeye başladı.

671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanuna eklenen düzenleme kapsamında, denetimli serbestliğin kapsamı dahilende hükümlüler yozgatta cezaevinde de salınmaya başladı.

Cezasının bitimine iki yıl veya daha az süre kalan hükümlüler ceza infaz kurumlarından tahliye ediliyor. Yozgat’ta ilk tahliyeler akşam saat 21.00 sıralarında gerçekleştirildi.

Yakınlarını cezaevi kapısında görenler büyük sevinç yaşadı. İşlemleri tamamlanarak gruplar halinde tahliye edilen hükümlüler cezaevi çıkışında yakınlarıyla hasret giderdi.
Ceza evinden erken tahliye olan vatandaşlar çok sevinçli olduklarını belirterek, içeride kalan arkadaşları için üzüldüklerini söyledi. 31 Günü varken tahliye olduğunu belirten Rasim Soylu, "Erken çıktığım için mutluyum" dedi. 5 ay önce tahliye olan Salih Koçyiğit, ceza indirimi beklediklerini daha kapsamlı bir indirim beklediklerini belirterek, "Çıkamayan arkadaşlarımız oldu bir hayal kırıklığı oldu. İnşallah onlara da bir hak tanınır" diye konuştu. Bir yıl erken tahliye olan Müslim Yiğit de çıktıları için çok mutlu olduklarını belirterek, içeride kalanlara sabır diledi. 
 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu