Yunusemre’de Engeller Kaldıracak

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,Altınokta Körleri Derneği’ni ziyaret ederek,Manisa Engelliler Paltformu üyeleri ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

Yerel 26.03.2014, 21:54 26.03.2014, 22:00
Yunusemre’de Engeller Kaldıracak

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil,Altınokta Körleri Derneği’ni ziyaret ederek,Manisa Engelliler Paltformu üyeleri ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.Belediye Meclis Üyesi Adaylarında yani ekibinde iki engelli kimseye de yer veren, dernek ve platform üyelerinin sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen Açıkdil, engelli merkezi projesini bir kez daha üyelerle paylaştı.

Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, adım atmadık tek dernek bırakmamak için adeta ant içti. Seçime birkaç gün kalmasına rağmen dernek ve oda ziyaretlerine de devam ediyor. Altınokta Körler Derneği’ni ziyaret eden Açıkdil, engelli vatandaşlar ile birlikte seçim sürecini değerlendirdi. Altınokta Körler Derneği başkanı Arif Zengin,” Herkes merakla bekliyor kim kazanacak diye, seçimler genel seçim gibi ilerliyor” deyince Açıkdil,” Manisamızda hiç tatsız bir olay yaşanmadı, hamdolsun. Bu seçimler 1,5 yıl sonra yapılacak genel seçimler yapılacağı için bir ön seçim gibi olacak, dolayısıyla yukarıda yaşanan patırtı ve gürültünün sebebi budur.” şeklinde konuşarak konuyu açıkladı. Dernek Başkanı Zengin,” Biz sizinle daha iyi ilişkiler içinde olmak istiyoruz” şeklinde beraber yönetim talep ettiklerini söyledi. Açıkdil ise,” Bizi kendinize biraz daha yakın ve hassas olarak görün. Elçin ve Gülçin seçilsede seçilmese de biz belediye çalışmalarımızda onlara da söz hakkı vereceğiz. Çünkü sizleri en iyi yine sizden birileri anlayıp bize iletebilir” şeklinde konuşarak sosyal belediyecilik anlayışı ile Manisalılarla daha çok ilgileneceklerini ve ihtiyaçlarına cevap vereceklerini sözlerine ekledi.

Engelli Merkezi İle Vatandaşlarımız Bir Nefes Alacak

Engelli Merkezi Projesi ile hem ailelerin hem de engelli vatandaşların rahat bri nefes alacağını vurgulayan Açıkdil,”El becerileri, hobi bahçelerinin geliştirildiği, müzik aletlerinin olduğu herkesin farklı isteklerine cevap verebilecek, bahçesinde gezilebilinen atölyelerin olduğu bir engelli merkezi projesi hazırladık. Engelli kimselerin servisle evinden alınıp, eve bırakıldığı, ailelerin çocuklarını merkeze gönül rahatlığı ile bırakarak, günlük işlerini halledilecekleri bir merkez düşünüyoruz. Böylelikle hem engelli kimselerin bir meşgalesi olur hem de güzel vakit geçirebilecekleri bir merkezleri olur.”dedi.

MHP İpi Göğüslemiş Durumda

Son günlerde yapılan anketlerde en çok Adil Gür’ün yaptığı anketi göz önünde bulundurduğunu ve önemsediğini belirten Açıkdil,”Bir internet haberi sitesinde Adil Gür’ün şirketinin yaptığı anket açıklanmış. Manisa’da MHP %43, AKP %35, CHP %18 oranlarında ipi göğüslemiş durumda tabi bu oranların küsuratları da var. Yunusemre ilçesinde yapılan araştırma oranları da bu oranlara yakın.”dedi.

Biz Belediyecilikte Tecrübeliyiz

Engelli hemşerileri ile uzun uzun sohbet eden ve belediye meclis üyesi adaylıklarında da iki engelli kişiye yer veren Açıkdil,Yunusemre Belediyesi Hizmet Binasının yerinin olmadığının hatırlatılması üzerine,” Saruhan Otel’in önünde temeli atılan bir yer var orası uygun. Tabiî ki öncelikle bir kiralık bina bulunur. Daha sonra hizmet binası inşaatına başlanır. Ancak biz belediyecilikte tecrübeliyiz, acemi bir gelirse sıkıntı olabilir ama Yunusemre Belediyesi’de en kısa sürede hizmet vermeye başlayacaktır.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner442