Alexa

Yürekler Engel Tanımaz...

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, engelli bireylerin farkındalığına fırsat tanıyan haftayı kutladı.

Yürekler Engel Tanımaz...

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, engelli bireylerin farkındalığına fırsat tanıyan haftayı kutladı. Başkan Şirin, “Toplumumuzun bir parçası olan engellilerin hayata katılımı noktasında önce yüreğimizden sonra elimizden gelen her ne ise yapmakla mükellefiz. Çünkü Turgutlu engellilerimizle anlamlı ve bir bütündür” dedi.

10 Mayıs Engelliler Haftasının açılışıyla başlayan, 11 Mayıs Görmeyenler, 12 Mayıs işitme ve Konuşma Kusurluları, 13 Mayıs Ortopedik Engelliler, 14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Engelliler Günü ile 15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Günü’nü içeren haftayı farkındalık yaratmak açısından fırsat olarak gördüklerini ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, kutlama mesajında şunlara yer verdi, “Engelli vatandaşlarımızın sorunları toplumumuzun en hassas konularından biridir. 10-16 Mayıs günlerinde kutlanan Engelliler Haftası ise toplumun engelliler ve onların sorunlarının dinlenmesi hususunda dikkatini çekmeyi amaçlaması bakımından üzerinden durulması gereken bir dönemdir. Toplumumuzun bir parçası olan engellilerin hayata katılımı noktasında önce yüreğimizden sonra elimizden gelen her ne ise yapmakla mükellefiz. Çünkü sağlıklı, gelişmiş, modern, güçlü bir Turgutlu olmak kararındaysak, bilmeliyiz ki bu gücümüzü ancak engellilerin de yaşama katılımı sayesinde temin edebiliriz. Bizler Turgutlu Belediyesi olarak, engelli derneklerimizle iç içe olmaya gayret ederek, engelli kardeşlerimizin sosyalleşme, çalışma, eğitim, sağlık ve ulaşım gibi bütün konularında yanında oluyoruz. Belediyemiz bünyesindeki Engelli Danışma Masası, Engelsiz Yaşam Aracı gibi imkanlarımızın yanı sıra sosyal alanda da onları rahat ettirecek imkanlarımızı seferber ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bu düşüncelerle, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası fırsat bilinmeli ve toplumun en küçük biriminden en büyüğüne, bu konuda daha duyarlı olmaya özen gösterilmelidir. Başta engelli kardeşlerimiz olmak üzere her an bir engelli adayı bütün insanların Engelliler Haftasını kutluyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 15:04
YORUM EKLE