Yüzyılın Rotası’na 10.5 milyon görüntülenme

Atakum Belediyesi öncülüğünde, ‘Geleceğe Birlikte Işık Tutalım’ sloganıyla Yüzyılın Rotası Gençlik Forumu dijital platformlarda 10.5 milyon görüntülenmeye ulaştı. 

Yerel 25.05.2021, 15:35
Yüzyılın Rotası’na 10.5 milyon görüntülenme

Atakum Belediyesi öncülüğünde, ‘Geleceğe Birlikte Işık Tutalım’ sloganıyla gerçekleşen Türkiye ve dünyadan fikir sahibi gençler ile alanında uzman profesyonellerin bir araya geldiği Yüzyılın Rotası Gençlik Forumu dijital platformlarda 10.5 milyon görüntülenmeye ulaştı. 

Atakum Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkışıyla Milli Mücadele’nin ilk adımını attığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıldönümünde önemli bir çalışmaya daha imza attı. Gerçekleştirilen Yüzyılın Rotası Gençlik Forumu’nda ‘Geleceğe Birlikte Işık Tutalım’ sloganıyla 19-20 Mayıs’ta Türkiye ve dünyadan fikir sahibi gençler ile alanında uzman profesyonelleri bir araya geldi ve birebir dijital tanışma imkanı sağladı. 

ÖNEMLİ İSİMLER GENÇLERLE BULUŞTU 

Türkiye’nin önde gelen iş adamlarının yer aldığı etkinlikte, HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, FBM Estetik Klinik Kurucusu Hayati Akbaş, Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Günhan Ulusoy, Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, BAU Global Başkanı Enver Yücel, Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, Anadolu Grubu Tarım, Enerji ve Sanayi Grubu Başkanı Demir Şarman, Mamajoo Kurucusu Ayla Keskin Müstecaplıoğlu, dugun.com Emek Kırbıyık, enuygun.com kurucusu Çağlar Erol gibi önemli isimler gençlerle bir araya geldi. Ayrıca platformda, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başta olmak üzere; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün gibi siyasi ve yerel yönetimin önde gelen isimleri de gençlerle buluştu.

GENİŞ KATILIM, YOĞUN İLGİ

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin açılışını yaptığı Gençlik Forumu’na aynı anda 4 bin 414 kişi katıldı. 291 kurumsal şirket, 89 akademisyen, 69 mentor, 41 yerel yönetim, 254 girişimci, 151 danışman/eğitmen, 74 dernek ve 3 bin 445 genç bir araya geldi. Yüzyılın Rotası; Twitter’da 5,07 milyon, Instagram’da 3 milyon 251 bin 247, Facebook’ta 2 milyon 151 bin 591, Linkedin’de 48 bin 459, Youtube’ta 92.108 olmak üzere toplamda 10 milyon 521 bin 297 görüntülenme aldı. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)