Zülkif Dağlı’nın ‘5 Nisan Avukatlar Günü’ Mesajı

Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı ‘5 Nisan Avukatlar Günü’ Kutlama Mesajı yayımladı.

Yerel 05.04.2021, 11:41 05.04.2021, 12:04
Zülkif Dağlı’nın ‘5 Nisan Avukatlar Günü’ Mesajı

 ‘5 Nisan Avukatlar Günü’ vesilesiyle Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı kutlama mesajı yayımladı.Zülkif Dağlı mesajında, "başta Samsun Barosu Avukatları olmak üzere tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyor ve meslek hayatlarında başarılar diliyorum." dedi.

Samsun'valisi Dağlı'nın  ‘5 Nisan Avukatlar Günü’ kutlama mesajı şöyle;

"Hukukun üstünlüğünün sağlanması ve kamu vicdanının razı olacağı şekilde adaletin tecelli etmesi adına çaba sarf eden avukatlarımız, yargının üç sacayağından birisi olarak savunma ve hak arama özgürlüğünün teminatı olmaları sebebiyle önemli bir vazife üstlenmektedirler.

Avukatlar Günü’nü kutluyorum

Bir hukuk devleti olan ülkemizde, vatandaşlarımızı sahip olduğu haklar konusunda bilgilendiren, hukuksal ilişkileri yürüten ve haklarının korunması noktasında yönlendirerek yardımcı olan avukatlarımız, yargının kurucu unsurlarından olan bağımsız savunmayı temsil etmekte, icra ettikleri görev ve üstlendikleri sorumluluk itibarıyla bir kamu hizmeti yürütmektedirler. Hukukun üstünlüğünü ilke edinmiş, gelişmiş ve gelişmekte olan tüm dünya ülkelerinde avukatların önemi her geçen gün artmakta, hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından olan avukatlarımız, hukuka, eşitliğe ve adalete duyulan güvene katkı sağlamaktadır. Bu vesileyle; adaletin tecelli etmesi, kamu vicdanın sağlanması hususunda büyük bir özveri ile görev yapan başta Samsun Barosu Avukatları olmak üzere tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyor ve meslek hayatlarında başarılar diliyorum."

Kaynak: GARABEY
Yorumlar (0)