Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2022 ve 2023 yıllarında başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği bin 300 ton gübre desteği programını 2024 yılında da sürdürmeye hazırlanıyor. Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün liderliğinde yürütülen bu proje, tek yıllık bitki üretimi yapan yerel üreticilere yönelik olacak. Üreticiler, 12 Ocak'a kadar başvuruda bulunabilecekler.‘Üretken Belediyecilik’ anlayışı çerçevesinde kırsal kalkınmayı hedefleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu destekleme projesiyle çiftçilere büyük bir katkı sağlamayı amaçlıyor. Proje, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı ve Ziraat Odası’ndan Çiftçilik Belgesi alabilecek üreticilere açık. Destekler, üretici başına değişen miktarlarda çuval bazında verilecek. Gübre bedelinin yarısı belediye tarafından hibe olarak karşılanırken, geri kalan yarısı ise üreticilerden katkı olarak alınacak.Başvurular ilçelerdeki Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüklerine veya merkezdeki Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na yapılabilir. Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin bu projesi, tarımsal üretimin desteklenmesi ve kırsal kalkınmanın teşvik edilmesi açısından büyük önem taşıyor.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/12/65776901e3136.png)