Samsun Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu, "Yunus Emre Şiirleri Cümle-Afiş Tasarım Yarışması"nda İl Birincisi Oldu.Samsun Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında düzenlenen "Yunus Emre Şiirleri Cümle/Afiş Tasarım Yarışması"nda il birincisi oldu. Okulun 8/C sınıfı öğrencisi Gizem Sena Görmez'in tasarımı, bu anlamlı başarıda öne çıktı.Okulun internet sitesinden yapılan açıklamada, Gizem Sena Görmez'in tasarımının ülke genelinde birincinin seçileceği ortak havuza gönderildiği ve öğrenciye bu başarısı için teşekkür edildiği ifade edildi.Haberin yorum kısmında ise, öğrencilere sunulan fırsatların ve yeteneklerin önemine vurgu yapıldı. Yetenekli öğrencilerin başarılarının keşfedilmesi ve teşvik edilmesi, onların hayal ve düşünce dünyalarını olumlu yönde etkileyeceği belirtildi. Ayrıca, bu tür başarıların okullardaki yeteneklerin topluma ve ülkeye kazandırılması açısından önemli olduğu vurgulandı.Samsun Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu'nun bu başarısı, eğitim, kültür ve sanat alanlarında yeteneklerin desteklenmesinin önemini bir kez daha gösterdi.Haber ve Yorum: Oktay Zerrin - Samsun
Kültür Sanat
Yayınlanma: 29 Aralık 2023 - 14:03
Güncelleme: 29 Aralık 2023 - 14:11
Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu'na Tasarımda Birincilik Geldi
Samsun Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu, "Yunus Emre Şiirleri Cümle-Afiş Tasarım Yarışması"nda İl Birincisi oldu.
Kültür Sanat
29 Aralık 2023 - 14:03
Güncelleme: 29 Aralık 2023 - 14:11