Atakum Belediyesi, Dünya Çevre Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerle çevre bilincini artırmayı hedefliyor. Belediyenin İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezi iş birliğiyle, Çobanlı İskelesi’nde gerçekleştirilen ‘Sıfır Atık Defilesi’ büyük ilgi gördü.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/66620cf135258.png)
Atakum Belediyesi, çocukların çevre bilincini artırmak ve geri dönüşümün önemini kavratmak amacıyla düzenlenen bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti. Belediye, hem miniklere hem de ailelerine çevre konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlıyor.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/66620cf135258.png)
Minik Öğrencilerden Çevre Farkındalığı
Defilede, AtaÇocuk’un 3-6 yaş aralığındaki minik öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde atık malzemelerden hazırladıkları birbirinden özel kostümleri, süs eşyalarını, oyuncakları ve işlevsel kutuları sergiledi. Miniklerin sıfır atık tasarımları, katılımcılardan tam not aldı. Plastik kutu, şişe kapağı, karton ve naylon poşet gibi çok sayıda atık malzeme, öğrencilerin hayal güçleriyle yeniden şekillendirilip kullanıma kazandırıldı.“Öğrencilere Tebrik”
Etkinliğe katılan Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Suat Yıldız, Özel Kalem Müdürü Gökhan Çakır ve birim müdürleri, minik öğrencilerle bir araya gelerek çalışmalarından dolayı onları tebrik ettiler. Öğrenciler, atık malzemelerden hazırladıkları tasarımları çevreyi korumaya yönelik özlü sözlerin yer aldığı pankartlarla sundular.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/66620d1fe63b1.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/06/66620d4016e7e.png)