Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, 12 Mayıs Anneler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Türkel, annelerin toplumdaki vazgeçilmez rolünü ve önemini vurgulayarak, bu özel günü kutladı.
Başkan Türkel mesajında, annelerin koşulsuz sevgi, sonsuz sabır ve emeklerinin simgesi olduğunu belirtti: “Annelerimiz, gününüz kutlu olsun. Siz bizim umudumuz, cesaretimiz, tarihimiz, geleceğimizin mimarı ve öğretmenlerimizsiniz.” dedi. Türkel, annelerin, çocuklarına ilk adımlarını attırarak geleceklerini inşa etmelerinde büyük bir rol oynadıklarını ve toplumun yapı taşları olduğunu ifade etti.Ayrıca, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Şuna inanmak lazımdır ki, yeryüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.” sözünü anımsatarak, annelerin ve kadınların topluma ve insanlığa katkılarını vurguladı. Türkel, tarihimizde yer alan kahraman kadınları, özellikle Nene Hatun gibi vatanı için mücadele eden kadınları minnet ve saygıyla andığını belirtti.Başkan Türkel, mesajında ayrıca, ebediyete intikal etmiş anneleri rahmetle anarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım başta olmak üzere, şehit anneleri ve tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı. Türkel, “Kendini vatana, topluma, insanlığa adayan evlatlar yetiştiren, bu uğurda gece gündüz demeden çabalayan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım ve şehit annelerimiz olmak üzere desteğini, dualarını üzerimden hiç çekmeyen annemin, eşimin ve tüm kadınlarımızın ‘Anneler Günü’nü kutluyorum,” ifadelerini kullandı.