31 Mart 2024'te gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde Atakum'da sürpriz bir gelişme yaşandı. AK Parti'nin Atakum Belediye Başkan adayı olarak Abdulkadir Köstek'in ismi öne çıkıyor.AK Parti Atakum İlçe Başkanı olan Abdulkadir Köstek, adaylık açıklamasına kısa bir süre kala dikkatleri üzerine çekti. İl ve ilçe başkanlarının genellikle doğal Aday olarak kabul edildiği ve bu nedenle istifa etmeyen Köstek, Atakum'un her mahallesinden aldığı destekle anketlerde sürpriz bir başarı elde etti.AK Parti Genel Merkezi'nin Atakum'da aday belirleme sürecinde titiz bir çalışma yürüttüğü biliniyor. Yapılan anketler ve temayül yoklamaları, Abdulkadir köstek lehine olumlu bir eğilim gösteriyor. Köstek'in adaylığı, Atakum'da yeni bir dönemin başlangıcı olarak değerlendiriliyor.Abdulkadir Köstek'in adaylığı, Atakum'daki siyasi dengeleri değiştiriyor. Köstek'in önümüzdeki günlerde resmi adaylık açıklaması yapması bekleniyor. Bu gelişme, Atakum'da yerel seçimlerin seyrini değiştirebilir ve yeni bir siyasi dönemin habercisi olabilir. Peki Abdulkadir Köstek kimdir, nerelidir?
Bu süre içerisinde çeşitli projeler yürüterek, uluslararası nakliye hizmet alımı, gümrükleme, ithalat ve kambiyo birim yöneticiliği görevlerini üstlenen ve farklı tarihlerde birçok dış ticaret, kambiyo, teşvik, serbest bölge ve lojistik uygulamalarına yönelik sertifikalı eğitimlere katılan Abdulkadir Köstek, 2005 yılının son çeyreğinde Samsun'a yerleşip Gümrük Müşavir Yardımcısı olarak bazı firmalarda çalışmasının ardından, 2011 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca açılan sınavı kazanarak Gümrük Müşaviri oldu. 2012 yılında Kılavuz Gümrük Müşavirliği adıyla Samsun başta olmak üzere bölgede hizmet üreten kendi ofisini açan Abdulkadir Köstek, bu vesileyle sanayicimize, ithalat-ihracat firmalarına, dış ticaret erbabına gümrük müşavirliği ve dış ticaret danışmanlık hizmetleri vererek mesleki faaliyetlerine devam etti.
Abdulkadir köstek kimdir?
1978 Ordu - Kumru doğumlu olan Abdulkadir Köstek, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Kumru'da tamamladıktan sonra sırasıyla Süleyman Demirel Üniversitesi İthalat-İhracat Bölümü, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Programını bitirdi. İstanbul Nişantaşı Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamladı. 2003-2005 yılları arasında İstanbul'da İngilizce dil eğitimi alan Köstek, 2000 yılında İstanbul'da Hedef Lojistik firmasında Gümrük Sorumlusu olarak iş hayatına başladı. 2001 yılında Gümrük Müsteşarlığının açtığı Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı'yla Gümrük Müşavir Yardımcısı unvanını kazanan Abdulkadir Köstek, 2001-2005 yılları arasında Boyner Holding'e bağlı Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fab. A.Ş bünyesinde İthalat ve Kambiyo Uzmanı olarak çalıştı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/01/65b2c49dccf10.png)
Abi adam bir kere samsunlu bile değil yapmayın şu yanlışı akıllanın artık atakumda deneme tahtası değil burası. Başkan adayı olarak ishak taşçı yapılmalı. Aday olursa ona olmazsa da zaten atakumu unutsun yani burda kimse alamaz atakumu o hariç
Yanlış olur bence madem güveniyordu aday adayı olacaktı diğerlerine saygısızlık