Hür-Sen Konfederasyonu ve Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, sendika üyeleri arasında ayrımcılık yaratan %2 barajının Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildiğini duyurdu. Kuruoğlu, bu kararın sendikal hareket için önemli bir adım olduğunu belirterek, Hür-Sen Konfederasyonu ve Hürriyetçi Eğitim Sen'e destek veren üyelere teşekkürlerini iletti.
Hürriyetçi Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Gökmen Yayla da, Anayasa Mahkemesi'nin sendikalar arasındaki ayrımcılığa 'dur' dediğini ve kamu çalışanları arasında %2 barajına 'olamaz' diyerek iptal ettiğini açıkladı. Yayla, bu süreçte kendileriyle birlikte yol yürüyen arkadaşlara teşekkürlerini sundu.Gökmen Yayla, "Kuruş değil, 'duruş' dedik ve duruşumuzdan zerre taviz vermeden HÜRRİYET ateşini yakmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullanarak, sendikal hareketin özgürlük ve eşitlik temelli bir yaklaşıma sahip olduğunu vurguladı. Ayrıca, Danıştay'da devam eden davalar üzerinden üyelerin geriye dönük kayıplarının telafisi için mücadele edeceklerini belirtti.
MÜCADELE EDECEĞİZ!
Hür-Sen Konfederasyonu ve Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, sosyal medya platformu twitter üzerinden yaptığı açıklamada: "Sendika üyeleri arasında ayrımcılık yaratan %2 barajı Anayasa Mahkemesi Tarafından iptal edildi. 1 yıllık süreçte HÜRSEN konfederasyonuna bağlı sendikalardan ve Hürriyetçi Eğitim Sen’den vazgeçmeyip bizimle bu yolda yürümeye devam ettiğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki süreçte Danıştay'da devam eden davamız üzerinden üyelerimizin geriye dönük kayıplarının telafisi için mücadele edeceğiz." dedi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/01/65a9710269143.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/01/65a975c4e6046.png)