İlkadım Belediyesi Spor Kulübü, güreş ve judoda elde ettiği başarılı sonuçlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Başkan İhsan Kurnaz, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve sporu toplumun her kesimine yaymak amacıyla gerçekleştirdikleri yatırımlara hız kesmeden devam edeceklerini vurguladı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/66537d118c674.png)
“İlkadım’da spora ve sporcuya büyük önem veriyoruz. Hem gençlerimiz hem de her yaş grubundan vatandaşlarımız için gerçekleştireceğimiz yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Amacımız gençleri kötü alışkanlıklardan korumak, onları teknolojinin muhtemel kötü alışkanlıklarından da uzak tutmak ve sağlıklı bir nesil oluşturmaktır. Sporu toplumun her kesimine yaymak istiyoruz. İlkadım’ı spor faaliyetleri sayesinde çok daha farklı noktalara taşımayı amaçlıyoruz. Bu vesileyle bizlere müsabakalarda derece alarak gurur yaşatan sporcularımıza teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Biz daima sporcularımızın yanındayız ve destek olmaya devam edeceğiz. Ayrıca sporcularımızın üzerinde emeği olan ailelerini ve hocalarını da tebrik ediyorum."
Başkan Kurnaz’ın bu açıklamaları, İlkadım ilçesinin spor alanındaki vizyonunu ve hedeflerini ortaya koyarken, sporculara olan desteğin süreceğini de vurguluyor. İlkadım Belediyesi, gençlerin ve tüm vatandaşların sporla iç içe olduğu, sağlıklı ve aktif bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmayı hedefliyor.
Güreşte Büyük Başarı
Canik Yaşar Doğu Güreş Salonu'nda düzenlenen Samsun U13 Serbest Güreş İl Şampiyonası'na katılan İlkadım Belediyesi Güreş Takımı, takım halinde şampiyon oldu. Takım sporcuları farklı kilolarda bireysel başarılar da elde etti:![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/66537d118c674.png)
- Abdullah Üren (68 Kg) – Altın Madalya
- Azmi Talha Saygıcı (57 Kg) – Altın Madalya
- Muhammet Eymen Geçkin (41 Kg) – Altın Madalya
- Murat Mutlu Aymaz (30 Kg) – Altın Madalya
- Numan Efe Yamanoğlu (34 Kg) – Gümüş Madalya
- Furkan Emir Sekmenoğlu (38 Kg) – Bronz Madalya
- Toygar Poyraz Singil (52 Kg) – Bronz Madalya
- Ömer Saygılı (68 Kg) – Bronz Madalya
Judoda İstikrarlı Başarı
Ankara’da gerçekleşen Spor Toto Türkiye Veteranlar Judo Şampiyonası Bireysel ve Takım Müsabakalarında, İlkadım Belediyesi Spor Takımı başarılı sonuçlar elde etmeye devam etti. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı şampiyonada M9 90 Kg’da İlkadım Belediyesi Sporcusu Mustafa Balcı altın madalya kazandı.Başkan Kurnaz’dan Teşekkür ve Tebrik
İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, sporcuların elde ettiği başarılardan gurur duyduklarını ifade ederek, şunları söyledi:![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/66537d2f307b5.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/66537da38ab4c.png)