İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, ilçenin en büyük ihtiyaçlarından biri olarak öne çıkan parklarda güvenlik kamerası uygulamasına geçileceğini belirterek, “Güvenli Parklar Projemiz ile ilçemizdeki bütün parkları güvenli hale getireceğiz” dedi.
Geleceğin Hazinelelerine Güvenli Alanlar
İlkadım Belediyesi, çocukların, gençlerin ve ailelerin daha güzel, eğlenceli ve güvenli vakit geçirebilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki park ve bahçelerin bakım onarım, çim biçme, yabani ot temizleme ve temizlik işlerini gerçekleştirirken, kente yeni oyun parkları da kazandırıyor.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6653a75c00143.png)
Modern Dokunuşlarla Yeni Parklar
Nüfusu hızla artan ve yeni yerleşim yerleri açılan Ataköy, Tepecik ve Karasamsun mahallelerinde yapımı tamamlanan yeni parklar, modern dokunuşlarla dikkat çekiyor. Bu parklar, basketbol sahası, kamelya, çocuk oyun grupları ve fitness aletleri ile donatıldı. Ayrıca, yalnızca çocuklar ve gençler için değil, yeşil alanlarıyla büyüklerin de nefes alabileceği bu parklara güvenlik kamera sistemleri yerleştiriliyor.
Güvenli Parklar İlkadım’a Kazandırılıyor
Başkan İhsan Kurnaz, ilçede yapımı devam eden parklarda yeni nesil oyun gruplarının kullanıldığını belirtti. Kurnaz, “İlçemizde vatandaşlarımızın huzurlu ve keyifli bir şekilde vakit geçireceği modern parklar kazandırıyoruz.
güvenli parklar Projesi’yle 7 gün 24 saat ses ve görüntü kaydı alan güvenlik kamera sistemlerinin kurulumlarını gerçekleştiriyoruz. Daha önce yapmış olduğumuz parklarımıza bu projemizi entegre ederek İlkadımlı hemşerilerimizin kullanımına açacağız. Yeni parklarımız bölge halkımıza ve İlkadım’a hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.