72 yaşındaki şair yazar Bedriye Yazgan'ın "Aşk Olsun Hayat, Değdi mi?" adlı kitabının imza günü, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın katılımıyla gerçekleşti. Başkan Demirtaş, tarihi mekan Acem Tekkesi'ni ilçedeki kültürel ve sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapmak amacıyla halkın hizmetine sunduklarını belirtti.Yazar anne Bedriye Yazgan, bedensel engelli oğlu Vahit Sonay Yazgan'ın mücadele dolu hayat hikayesini kaleme alarak kitap haline getirdi. "Aşk Olsun Hayat, Değdi mi?" adlı kitabıyla, acıyı, sevinci, üzüntüyü ve mutluluğu oğluyla birlikte yaşadıklarını okurlara aktardı. Kitap imza gününde, Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi'nde kitapseverlere tanıtıldı.Bedriye Yazgan, "Bu hayat hikayesinin filme çevrilmesini istiyorum" diyerek dile getirdi. Oğlunun menenjit geçirerek yüzde yüz bedensel engelli olarak yaşamını sürdürdüğünü anlatan Yazgan, kitapta çocukluktan itibaren yaşadığı evreleri, zorlukları, sevinçleri ve hayatının farklı dönemlerini ele aldığını söyledi. Yazgan, kitabın insanlara bir rol model olmasını ve zorlu hayatın bir dizi ya da filme dönüştürülmesini hayal ettiğini belirtti.![İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi'nde kitabını tanıttı](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/05/646a38cf64a3c.png)
Demirtaş, etkinliğe katılan kitap dostlarına da teşekkür etti
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, programda duygularını dile getirerek, güzel bakanların güzel görüp güzel işler yaptığını ifade etti. İlkadım Belediyesi olarak kültüre, sanata ve edebiyata önem verdiklerini vurgulayan Demirtaş, Acem Tekkesi'ni ilçedeki kültürel-sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapması amacıyla halkın hizmetine sunduklarını söyledi. Demirtaş, kitapların gelecek nesillere aktarılabilen eserler olduğunu ve farkındalık yaratma açısından önemli fırsatlar sunduğunu belirtti. Şair yazar Bedriye Yazgan'ı ve oğlu Vahit Sonay Yazgan'ı tebrik eden Demirtaş, etkinliğe katılan kitap dostlarına da teşekkür etti.Programın sonunda şair yazar Bedriye Yazgan, Başkan Demirtaş için "Aşk Olsun Hayat, Değdi mi?" adlı kitabı imzalayarak takdim etti. İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi'nde gerçekleştirilen imza gününe İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın yanı sıra Samsun Valiliği Hukuk Müşaviri Bahar Kaya, Samsunlu Sanatçılar Derneği (SASAD) Başkanı Ömer Umutlu, Dr. Naci Şen ve çok sayıda davetli de katıldı. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, şair yazar Bedriye Yazgan'ın eserleri imzalandı.Demirtaş, Şair yazar Bedriye Yazgan'ın hayatını anlattı
Başkan Demirtaş, imza gününde yaptığı konuşmada, İlkadım Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya olan desteğin her seferinde vurgulandığını belirtti. Kültürel ve sanatsal faaliyetlerin toplumun gelişimine katkı sağladığını ifade eden Demirtaş, Acem Tekkesi'nin bu tür etkinliklere ev sahipliği yapmasıyla kültürel bir merkez haline geldiğini dile getirdi. İlkadım Belediyesi olarak kitapları ve bu tür çalışmaları önemsediklerini vurgulayan Demirtaş, Bedriye Yazgan'ın eserinde Vahit'in doğumuyla başlayan serüveni, yaşadıkları zorlukları anlattı.![İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi'nde kitabını tanıttı](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/05/646a38cf64a3c.png)