Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir programda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programda, Belediye Başkanı Sandıkçı, Canik Belediyesi'nin son dönemde gerçekleştirdiği projeler ve ilçenin geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/12/6585446c23c39.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/12/658544a3ee70e.png)
Kendimi Başarısız Sayarım
Başkan Sandıkçı, gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelerek, basın mensuplarının sorularına içten yanıtlar verdi. Yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Sandıkçı, canik belediyesi Başkan adayı olduğunu ve Caniklilerin kendisini daha büyük bir oy farkıyla seçeceğine inandığını ifade etti. Ayrıca, önceki seçim sonuçlarından daha az oy alması durumunda kendisini başarısız sayacağını belirtti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/12/6585446c23c39.png)
Üç yıl üst üste ödül aldık
İbrahim Sandıkçı, programda yaptığı sunumda, ilçeye kazandırılan projeler ve yatırımlarla ilgili bilgiler paylaştı. Başkan, Canik Belediyesi'nin borçsuz olduğunu ve projelerin kredi kullanılmadan gerçekleştirildiğini vurguladı. Ayrıca, üç yıl üst üste aldıkları ödüllerle gençlere yönelik projelerin başarısını ortaya koyduklarını belirtti.Başkan Sandıkçı, İsrail'in Filistin'de işlediği insanlık suçlarına dikkat çekerek, bu konudaki görüşlerini paylaştı. Mali durum hakkında bilgiler veren Sandıkçı, ilçeye kazandırılan Merkezi Hükümet Yatırımları ve Belediye Yatırımları hakkında da bilgi aktardı.Kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinen Başkan Sandıkçı, vatandaşlarla birebir görüşerek sağlıksız yapıların yıkımını gerçekleştirdiklerini ve ilçede yeni konutlar inşa ettiklerini ifade etti. Sandıkçı, bu çalışmaların vatandaşlarla diyalog içinde yürütüldüğünü vurguladı.Canik'in gelişimi ve ilçenin değerine değer katma konusunda kararlıyız
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın, ilçenin geleceğine yönelik plan ve projeleri, Canikliler tarafından büyük ilgi ve beklentiyle karşılanıyor.Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Türkiye Yüzyılı"nın önemine dikkat çekti ve Canik'in bu süreçte nasıl bir rol üstleneceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.Başkan Sandıkçı, "Türkiye Yüzyılı’nda her alanda farkını gösteren bir Canik’e hep birlikte şahitlik edeceğiz" diyerek, ilçenin gelişimi için devam edecek olan yeni proje ve yatırımların müjdesini verdi. Sandıkçı, Canik'in gelişimi ve ilçenin değerine değer katma konusunda kararlı olduklarını belirtti.Belediyeciliğin kavramını yeniden oluşturduk
Başkanın açıklamalarında özellikle vurguladığı noktalar, Canik'in eğitim, sağlık ve sosyal çalışmalar alanında oldu. Sandıkçı, vatandaşların talep ve önerilerini göz önünde bulundurarak, ortak akıl anlayışıyla gerçekleştirilen çalışmalarla, belediyeciliğin kavramını yeniden oluşturdukları bir modeli uygulamaya devam edeceklerini ifade etti.Canik Belediyesi'nin, ilçeye kazandırılacak yeni projeler ve yatırımlarla, "Türkiye Yüzyılı"nda öne çıkan ilçelerden biri olduğunu belirten Sandıkçı Canik'e beş yıl önce ve sonra bakıldığında bu farkın anlaşıldığını belirtti.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2023/12/658544a3ee70e.png)