Canik Belediyespor Kulübü sporcuları, Mersin'de düzenlenen Naci Oral Genç Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası'nda gösterdikleri başarılı performansla dikkat çekti. Şampiyonada, Canik Belediyespor Kulübü sporcusu Nisanur Kökduman 48 kilogramda Türkiye ikincisi olurken, Ayşenur Karaoğlan ise 75 kilogramda Türkiye üçüncüsü oldu.Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canikli sporcuların bu başarılarından dolayı tebriklerini iletti. Başkan Sandıkçı, Canik'te spora ve sporculara yönelik desteklerin devam ettiğini belirterek, farklı spor branşlarında düzenlenen ücretsiz eğitimlerle çocukları ve gençleri sporla buluşturduklarını vurguladı. Başkan, sporcuların yetişmesinde emeği geçen ailelere, antrenör Cihan Yurt'a ve katkıda bulunan herkese teşekkürlerini sundu.Canik Belediyespor Kulübü sporcularının bu başarıları, ilçede sporun ve genç yeteneklerin gelişimine verilen önemin bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Başarılı sporcuların gelecekte daha büyük başarılara imza atması bekleniyor.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/01/65ba96c346ce5.png)