Samsun, Türkiye - Samsun Çarşambalılar Vakfı, dernek binasında gerçekleştirilen mütevelli heyeti toplantısında, vakfın yıllık faaliyetleri ve gelecek planları masaya yatırıldı. Toplantı, Belediye Başkanı Halit Doğan'ın başarılarının kutlanması ve Ramazan ayı yardımları gibi konularla renklendi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/6624d13d028e5.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/6624d16c02de9.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/6624d1a6ef643.png)
HALİT DOĞAN'A TEBRİK VE BAŞARI
Samsun Çarşambalılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Gömeç, konuşmasına mütevelli heyetinde yer alan ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Halit Doğan'ı tebrik ederek ve başarılar dileyerek başladı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/6624d13d028e5.png)
RAMAZAN YARDIMLARI
Başkan Gömeç, vakıf yönetimi olarak çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek, ''Ramazan ayında Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün kenar mahallelerde dururmu müsait olmayan, aileleri ile birlikte restoranlarda iftar yapamayan ailelerden seçilmiş ailelere verilen iftar programına katılım sağladık. 185 kişilik bir grubun iftarını karşıladık. Öte yandan Ramazan ayında destek verebilen üyelerimiz inanılmaz katkılar sağladı. Yaklaşık 235 bin TL Ramazan ayrdımı yaptık. Emekleri geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yapılan yardımların çok doğru yerlere gittiğini ifade etmek isterim'' dediVAKFA BİNA GİRİŞİMİ
Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile çalışmalara devam edeceklerini belirten Başkan Gömeç, ''Samsun'da bir girişim yaparak vakfımıza katkı sağlamak adına belki kiraya verebileceğimiz belki içinde bulunabileceğimiz bir yapının takibindeyiz. Bunun çalışmasını Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile sürdürüyoruz'' dedi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/6624d16c02de9.png)
ZİYARET PROGRAMLARI
Ziyaret programlarına Ramazan ve seçim çalışmalarının ardından hız vereceklerini belirten Başkan Gömeç, ''Faaliyet olarak yeni seçilen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Halit Doğan'ı, İlkadım Belediye Başkanımız İhsan Kurnaz'ı ve Atakum Belediye Başkanımız Serhat Türkel'i ziyaret ettik. Çok güzel bir ev sahipliği ile karşılandık. Her anlamda destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler. Samsun protokolüne ziyaretlerimiz devam edecek. Burada en büyük amacımız markalaşmış derneğimiz gibi vakfımızı da en kısa zamanda şehir protokolünün nezdinde tanınır hale getirmek. Bu anlamda tüm mütevelli heyetinin manevi desteklerini bekliyoruz'' diye konuştu. Konuşmaların ardından okunan faaliyet ve mali raporlar oy çokluğuyla kabul edildi.Geçen yıl bu dönemlerde başladığımız görev süremizin başında yüzyılın felaketini yaşadık. Çalışmalarımızda önceliğimiz asrın felaketi olarak yön aldı. Yaralarımızı sarmak üzere bölgede önemli çalışmalara imza atan Çarşamba Belediyemizle birlikte hareket etme kararı alarak yaralarımızı sarmak adına küçük ama değerli ve önemli katkılar sağlamak için birlikte hareket ettik. Destekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum'' dedi.İLÇE PROTOKOLÜNE ZİYARET
Vakfın bilinirliğinin artması adına ekim ayında Çarşamba ilçe protokolüni ziyaret ettiklerini hatırlatan Gömeç, ''Gelecekte gerçekleştirmek istediğimiz projelerimizi paylaşarak karşılıklı istişarelerde bulunduk, Şunu belirtmek isterim ki, kendilerinden aldığımız destek, pozitif enerji birlikte projeler yapma arzusu vakfımızın kuruluş amacının ne denli doğru, ne denli gerekli olduğunu bizlere göstererek azmimizi perçinledi'' dedi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/6624d1a6ef643.png)